• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Najlepsza szkoła w Lubuskiem jest w Gorzowie

13 stycznia 2022, 10:37
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Według rankingu miesięcznika "Perspektywy" najlepsza szkoła w województwie lubuskim znajduje się w Gorzowie. Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych szkół średnich w województwie zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Gorzowa. Z kolei w ogólnopolskim rankingu gorzowski ogólniak znalazł się na 90 miejscu.

Już po raz 24. miesięcznik „Perspektywy” opublikował swój ranking najlepszych liceów ogólnokształcących oraz techników. Wyniki mają pomóc absolwentom 8 klasy podstawówki w wyborze tej najlepszej szkoły średniej. Co roku jury ocenia 1,5 tys. szkół z całej Polski według wyznaczonych kryteriów. Dla szkół licealnych są to: sukcesy w olimpiadach 30 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 45 proc. A dla techników: sukcesy w olimpiadach 20 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 25 proc. oraz wyniki egzaminów zawodowych 30 proc.

Jak wynika z rankingu, najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim jest właśnie w Gorzowie. Pierwsze miejsce w naszym województwie zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z ul. Przemysłowej. Gorzowski ogólniak wyprzedził żarskie Społeczne LO i I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze. Szkoła z Przemysłowej zajęła 90 miejsce w skali kraju. Dla porównania w rankingu z 2021 roku było to miejsce 131, ale w 2020 – 48, a w 2019 – 68.

A jak wypadły pozostałe gorzowskie licea? W rankingu wojewódzkim I LO im. Tadeusz Kościuszki przy ul. Puszkina zajęło 5 miejsce, IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego przy ul. Kosynierów Gdyńskich znalazło się na 8 miejscu, a III LO przy ul. Estkowskiego – 18.

W rankingu wojewódzkim techników gorzowskie szkoły znalazły poza podium. Najlepsze okazało się Technikum nr 3 (czyli „gastronomik”), które zajęło 7 miejsce. Z kolei 8 miejsce zajęło Technikum nr 2 („ekonomik”), a 9 miejsce Technikum nr 7 („elektryk”). Popularny „mechanik”, czyli Technikum nr 5, znalazł się dopiero na miejscu 13. W skali kraju najlepsze gorzowskie technikum – Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej – Karamać, znalazło się na miejscu 207. Przed rokiem była to 168 pozycja.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości