Wiadomości

Najlepsza szkoła w Lubuskiem jest w Gorzowie

13 stycznia 2022, 10:37
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Według rankingu miesięcznika "Perspektywy" najlepsza szkoła w województwie lubuskim znajduje się w Gorzowie. Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych szkół średnich w województwie zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Gorzowa. Z kolei w ogólnopolskim rankingu gorzowski ogólniak znalazł się na 90 miejscu.

Już po raz 24. miesięcznik „Perspektywy” opublikował swój ranking najlepszych liceów ogólnokształcących oraz techników. Wyniki mają pomóc absolwentom 8 klasy podstawówki w wyborze tej najlepszej szkoły średniej. Co roku jury ocenia 1,5 tys. szkół z całej Polski według wyznaczonych kryteriów. Dla szkół licealnych są to: sukcesy w olimpiadach 30 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 45 proc. A dla techników: sukcesy w olimpiadach 20 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 25 proc. oraz wyniki egzaminów zawodowych 30 proc.

Jak wynika z rankingu, najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim jest właśnie w Gorzowie. Pierwsze miejsce w naszym województwie zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z ul. Przemysłowej. Gorzowski ogólniak wyprzedził żarskie Społeczne LO i I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze. Szkoła z Przemysłowej zajęła 90 miejsce w skali kraju. Dla porównania w rankingu z 2021 roku było to miejsce 131, ale w 2020 – 48, a w 2019 – 68.

A jak wypadły pozostałe gorzowskie licea? W rankingu wojewódzkim I LO im. Tadeusz Kościuszki przy ul. Puszkina zajęło 5 miejsce, IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego przy ul. Kosynierów Gdyńskich znalazło się na 8 miejscu, a III LO przy ul. Estkowskiego – 18.

W rankingu wojewódzkim techników gorzowskie szkoły znalazły poza podium. Najlepsze okazało się Technikum nr 3 (czyli „gastronomik”), które zajęło 7 miejsce. Z kolei 8 miejsce zajęło Technikum nr 2 („ekonomik”), a 9 miejsce Technikum nr 7 („elektryk”). Popularny „mechanik”, czyli Technikum nr 5, znalazł się dopiero na miejscu 13. W skali kraju najlepsze gorzowskie technikum – Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej – Karamać, znalazło się na miejscu 207. Przed rokiem była to 168 pozycja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości