• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Tak zmieni się ważne skrzyżowanie w Gorzowie

5 stycznia 2023, 14:25
fot. archiwum/Dariusz Wieczorek, Urząd Miasta Gorzowa
W ciągu najbliższego roku zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej w Gorzowie. To ważne skrzyżowanie w mieście korkuje się w godzinach szczytu, dlatego zostaną wprowadzone zmiany, które ułatwią życie kierowcom. Każdy pas zostanie rozbudowany do trzech wlotów, zmiany będą dotyczyć również sygnalizacji świetlnej.

Skrzyżowanie ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej to jedno z najbardziej uciążliwych miejsc dla kierowców podczas godzin szczytu. Wszystko przez brak odpowiedniej przepustowości i tworzące się korki. Dlatego o potrzebie przebudowy skrzyżowania mówiło się już w 2015 roku. Wówczas radni wnioskowali o utworzenie osobnego pasa do jazdy na wprost i lewoskrętu oraz do prawoskrętu z ul. Kosynierów Gdyńskich. Jednak wówczas ten pomysł został odrzucony. Ówczesny wiceprezydent Łukasz Marcinkiewicz tłumaczył, że taki układ funkcjonował 2010 roku i się nie sprawdził.

Kolejnym pomysłem radnych w 2015 roku było utworzenie po trzech pasów na wszystkich wlotach skrzyżowania. Chodziło o to, aby zarówno przy ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej były osobne pasy do skrętu w lewo, jazdy na wprost i skrętu w prawo.

Od tamtego czasu minęło kilka lat i pierwsze z rozwiązań zostało wprowadzone w lutym 2021 roku. Miasto ostatecznie zdecydowało, że wprowadzi zmiany przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Prawy pas ul. Kosynierów Gdyńskich służy wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Roosevelta. Natomiast z lewego można skręcić w ul. Słowiańską lub pojechać prosto w kierunku ul. Słowiańskiej. I tak od lutego 2021 roku funkcjonuje rozwiązanie, które kilka lat wcześniej miasto odrzuciło.

W najbliższym czasie ma wejść z życie kolejne rozwiązanie na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej o którym mówiło się jeszcze w 2015 roku.

Tak zmieni się ważne skrzyżowanie w Gorzowie. Skrzyżowanie ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej w Gorzowie zostanie przebudowane

Pod koniec grudnia 2022 roku Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont ul. Kosynierów Gdyńskich i budowę ronda przy Słowiance. W ramach inwestycji przebudowy doczeka się również skrzyżowanie ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej. Przetarg

Jak się okazuje, prace będą polegać na rozbudowie każdego pasa do trzech wlotów oraz przebudowie sygnalizacji świetlnej. Tym samym kierowcy na każdym wjeździe na skrzyżowanie, będą mieli osobny pas do prawoskrętu, osobny pas do jazdy na wprost oraz osoby pas do lewoskrętu.

Kierowcy jadący ul. Kosynierów Gdyńskich będą mogli skręcić z prawego pasa w ul. Roosevelta, ze środokowego pojechać na wprost w ul. Żwirową i z lewo skręcić w ul. Słowiańską. Kierowcy jadący ul. Słowiańską z prawego pasa będą mogli pojechać na wprost w ul. Roosevelta i skręcić w prawo w ul. Kosynierów Gdyńskich, ze środkowego pasa pojadą prosto w ul. Roosevelta, a z lewego skręcą w ul. Żwirową.

Z kolei kierowcy jadący ul. Żwirową z lewego pasa skręcą w ul. Roosevelta, ze środkowego pojadą na wprost w ul. Kosynierów Gdyńskich, a z prawego skręcą w ul. Słowiańską. W przypadku ul. Roosevelta, tutaj zostanie tak jak jest - kierowcy z lewego pasa skręcą w ul. Kosynierów Gdyńskich, ze środowego pojadą na wprost w ul. Słowiańską, a z prawego skręcą w ul. Żwirową i pojadą prosto w ul. Słowiańską.

Firma, która wygra przetarg będzie miał czas na realizację całej inwestycji do czerwca 2024 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości