Ważna zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta!

2 lutego 2021, 13:46
fot. Dariusz Wieczorek, Urząd Miasta Gorzowa
We wtorek 2 lutego na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Prawy pas na Kosynierów Gdyńskich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo, natomiast lewy pas do jazdy w lewo i prosto w kierunku ul. Żwirowej. Zmiany obowiązują do odwołania.

Od tygodnia prowadzone są prace na przedostatnim etapie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, które obejmują odcinek ul. Mieszka I od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. W związku z tym zostało całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Mieszka I i Mickiewicza. Pozamykane przejazdy przez Chrobrego i Mieszka I sprawiły, że całe natężenie ruchu zostało przeniesione na Kosynierów Gdyńskich. 

Tym samym nie ma dnia, kiedy cała ul. Kosynierów Gdyńskich od ronda Kosynierów aż do skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską jest zakorkowana. Auta stoją codziennie w korku na całym 1,2-kilometrowym odcinku - jego pokonanie zajmuje około 30 minut, a czasami nawet i więcej.

Dlatego też miasto podjęło decyzję o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu od wtorku 2 lutego. - Od dziś na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich z ul. Roosevelta i Słowiańską została zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący ul. Kosynierów Gdyńskich będą mogli skręcić z lewego pasa w lewo w ul. Słowiańską oraz pojechać prosto w kierunku ul. Żwirowej. Natomiast prawy pas ul. Kosynierów Gdyńskich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Roosevelta – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zmiany będą obowiązywały do odwołania, czyli zakończenia remontu ul. Chrobrego i Mieszka I. Miasto nie wyklucza, że jeżeli rozwiązanie sprawdzi się, to zostanie wprowadzone na stałe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości