Wiadomości

Ważna zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta!

2 lutego 2021, 13:46
fot. Dariusz Wieczorek, Urząd Miasta Gorzowa
We wtorek 2 lutego na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Prawy pas na Kosynierów Gdyńskich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo, natomiast lewy pas do jazdy w lewo i prosto w kierunku ul. Żwirowej. Zmiany obowiązują do odwołania.

Od tygodnia prowadzone są prace na przedostatnim etapie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, które obejmują odcinek ul. Mieszka I od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. W związku z tym zostało całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Mieszka I i Mickiewicza. Pozamykane przejazdy przez Chrobrego i Mieszka I sprawiły, że całe natężenie ruchu zostało przeniesione na Kosynierów Gdyńskich. 

Tym samym nie ma dnia, kiedy cała ul. Kosynierów Gdyńskich od ronda Kosynierów aż do skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską jest zakorkowana. Auta stoją codziennie w korku na całym 1,2-kilometrowym odcinku - jego pokonanie zajmuje około 30 minut, a czasami nawet i więcej.

Dlatego też miasto podjęło decyzję o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu od wtorku 2 lutego. - Od dziś na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich z ul. Roosevelta i Słowiańską została zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący ul. Kosynierów Gdyńskich będą mogli skręcić z lewego pasa w lewo w ul. Słowiańską oraz pojechać prosto w kierunku ul. Żwirowej. Natomiast prawy pas ul. Kosynierów Gdyńskich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Roosevelta – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zmiany będą obowiązywały do odwołania, czyli zakończenia remontu ul. Chrobrego i Mieszka I. Miasto nie wyklucza, że jeżeli rozwiązanie sprawdzi się, to zostanie wprowadzone na stałe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości