• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Dwie firmy chcą zająć się remontem ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

30 stycznia 2023, 12:37, red
fot. archiwum
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na remont ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Najtańsza oferta jest niższa o ponad 4 mln zł od założonego budżetu. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie powinna zostać przebudowana do czerwca 2024 roku.

Remont ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską i Roosevelta do ronda Kosynierów Gdyńskich wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry to będzie jedna z największych inwestycji drogowych, która ruszy w 2023 roku. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na roboty budowlane.

W budżecie na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich zostało zapisane 31 mln 578 tys. 947,37 zł. Natomiast inwestycja otrzymała wstępne dofinansowanie w kwocie 30 mln zł zgodnie z którym prace powinny zakończyć się do czerwca 2024 roku.

Przetarg na remont ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kto zajmie się pracami?

Swoje oferty złożyły dwie firmy i co ciekawe, obie ofert są poniżej założonego budżetu. Firma Eurovia Polska z Kobierzyc chce 27 mln 411 tys. 818,07 zł za przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, czyli o 4 mln 167 tys. 129,03 zł mniej. Natomiast firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia zaoferowała 27 mln 957 014,13 zł za realizację inwestycji.

Teraz urzędnicy ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie będą analizować złożone ofert pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie żadnych uwag, wówczas przetarg zostanie rozstrzygnięty i spółka podpisze umowę z wykonawcą. Jeżeli udałoby się podpisać umowę z wykonawcą, wówczas pierwsze prace przy przebudowie ul. Kosynierów Gdyńskich mogłyby ruszyć wiosną 2023 roku.

Remont ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Co zostanie zrobione?

Prace rozpoczną się od budowy ronda przy Słowiance. W tym czasie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie realizowało zadanie związane z budową wodociągu na odcinku od ul. Mościckiego do IV Liceum Ogólnokształcącego. Kolejne etapy realizacji inwestycji zostaną opracowane przez wykonawcę inwestycji.

- Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich jest konieczny ze względu na znaczne uszkodzenia nawierzchni. Nowa jezdnia poprawi płynność ruchu i zmniejszy hałas. Będzie bezpieczniej, a to za sprawą bardziej czytelnego układu drogowego – podkreśla Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

W rejonie skrzyżowania przy ul. Żwirowej oraz nowego ronda przy ul. Słowiańskiej, uwzględniona została przebudowa oraz budowa nowego odcinka ścieżki rowerowej. Ponadto pojawi się nowe oświetlenie. Przebudowa skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich polegać będzie na rozbudowie trzech wlotów (dodatkowe pasy ruchu) oraz przebudowie sygnalizacji świetlnej.

- Inwestycja obejmie miejscowy remont oraz budowę ponad 2 km dróg, chodników i zjazdów. W ten sposób, po połączeniu z istniejącymi chodnikami, które są w dobrym stanie technicznym, powstanie spójny i bezpieczny układ komunikacyjny dla pieszych. W ramach zadania zaplanowane zostały także wyspy uspokajające ruch, w ciągu projektowanych przejść dla pieszych. Remontu doczekają się również zatoki autobusowe, a dwie nowe powstaną przy ul. Żwirowej i ul. Słowiańskiej. Na odcinku od ul. 30 Stycznia do ronda przy IV LO wybudowany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej – opowiada Iwańska

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości