Wiadomości

Carrefour chce otworzyć hipermarket w Gorzowie!

3 stycznia 2023, 12:05
fot. Marcin Kluwak
Sieć Carrefour chce otworzyć pierwszy hipermarket w Gorzowie. Ten miałby powstać przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie, czyli w miejscu gdzie do tej pory było Tesco. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jesienią 2021 roku budynek po dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej kupiła Europrojekt Delta Saller Polbau, która chciała tam otworzyć park handlowy S1 Gorzów. Jednak ze względu na sytuacją ekonomiczną w kraju, prace przy przebudowie budynku na potrzeby parku handlowego zostały przesunięte w czasie.

Hipermarket Carrefour w Gorzowie. Zajmie miejsce dawnego Tesco?

Teraz się okazuje, że w budynku po dawnym Tesco może powstać pierwszy w Gorzowie hipermarket Carrefour. Sieć Carrefour ma być jednym z najemców parku handlowego S1 w Gorzowie. Właściciel sieci złożył właśnie wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie wynajmu powierzchni handlowej przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie.

- W ramach zamierzonej koncentracji Carrefour Polska złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia od firmy Europrojekt Delta Saller Polbau części mienia poprzez zawarcie listu intencyjnego, a następnie umowy najmu powierzchni handlowej zlokalizowanej w budynku przy ul. Górczyńskiej 19. Powierzchnia ta była wynajmowana przez sklep należący do sieci Tesco i była wykorzystywana do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego w formacie hipermarket z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku – czytamy w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jeżeli UOKiK da zielone światło, to pierwszy w Gorzowie hipermarket Carrefour będzie mógł zostać otwarty jeszcze w 2023 roku.

Supermarket Carrefour w Gorzowie otworzył się w Nova Park

Warto przypomnieć, że w połowie grudnia 2022 roku w centrum handlowym Nova Park otworzył się pierwszy w Gorzowie supermarket sieci Carrefour. Sklep na otwarciu przeżywał prawdziwe oblężenie, a kolejka klientów zaczęła się gromadzić już godzinę przed oficjalnym otwarciem.

Nowy supermarket zajmuje powierzchnię ok. 750 m.kw., na której znalazło się ponad 9500 produktów, w tym 1400 produktów marki własnej oraz ponad 800 produktów bio, vege, bezglutenowych, a także bez cukru lub laktozy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości