Wiadomości

Gorzów stroi się już na święta [zdjęcia]

29 listopada 2022, 10:51
fot. Damian Pyta
Pierwsze świąteczne ozdoby pojawiają się już w Gorzowie. Na początek ozdobione zostały uliczne latarnie przy ul. Chrobrego. Pojawiły się na nich bożonarodzeniowe stroiki. Decyzją władz Gorzowa, tegoroczne świąteczne iluminacje na ulicach miasta będą dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych. Świecące ozdoby pojawią się jedynie na Starym Rynku i przy ul. Sikorskiego.

Na początku listopada władze Gorzowa podjęły decyzję w sprawie rezygnacji z drogiego, świątecznego oświetlenia. Powód? Wysokie ceny energii i wprowadzenie programu oszczędnościowego. Prezydent Gorzowa Jacek Wójciki uznał, że bożonarodzeniowe iluminacje ograniczą się w tym roku jedynie do Starego Rynku i ul. Sikorskiego. Tym samym miasta zamiast wydać na bożonarodzeniowe ozdoby ponad 300 tys. zł, wyda zaledwie 65 tys. zł. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Boże Narodzenie w cieniu drożyzny. Świąteczne ozdoby w Gorzowie będą dużo skromniejsze”.

- Na Starym Rynku pojawi się świecąca dekoracja w kształcie bombki o średnicy 150 cm, będzie świąteczna, przestrzenna rama do zdjęć oraz foto ścianka z oświetleniem led. Na górze ścianki będzie napis Wesołych Świąt. Ponadto w okresie świątecznym, światełkami ozdobione będą drzewka wzdłuż ul. Sikorskiego na odcinku od katedry po budynek dawnego Kokosa, podobnie oświetlone będzie fragment ulicy Obotryckiej. W obu przypadkach będzie zastosowane oświetlenie z lampek led. Dodatkowo łańcuch lampek pojawią się na choince na Starym Rynku, która tradycyjnie stanie w okolicy fontanny Pauckscha – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa. Świąteczne iluminacje na Starym Rynku zostaną włączone we wtorek 6 grudnia i będą świecić do niedzieli 15 stycznia 2023 roku.

Co prawda świecące iluminacje zostaną ograniczone jedynie do centrum Gorzowa, ale to nie oznacza rezygnacji z innych, skromniejszych ozdób w pozostałych częściach miasta. W poniedziałkowe popołudnie 28 listopada rozpoczął się montaż świątecznych stroików na latarniach wzdłuż ul. Chrobrego.

A co jeszcze czeka mieszkańców Gorzowa? Kampania „Gorzów blisko świąt”, która rozpocznie się 1 grudnia i potrwa aż do 30 grudnia. W międzyczasie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który zaplanowano w dniach 15-18 grudnia na Starym Rynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

1/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

2/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

2/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

3/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

3/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

4/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

4/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

5/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

5/5 Ozdoby świąteczne na Chrobrego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości