• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Boże Narodzenie w cieniu drożyzny. Świąteczne ozdoby w Gorzowie będą dużo skromniejsze

9 listopada 2022, 10:00
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W tym roku świąteczne iluminacje na ulicach Gorzowa będą dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych. Z powodu wysokich cen prądu i wprowadzonego programu oszczędnościowego, władze Gorzowa zdecydowały, że świąteczne ozdoby pojawią się jedynie na Starym Rynku. W centrum Gorzowa pojawi się świecąca bombka, ramka do zdjęć oraz foto ścianka.

Już we wrześniu prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki mówił o tym, że podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, aby odciążyć budżet miasta. Jednym z rozwiązań było częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Natomiast kolejnym krokiem miała być rezygnacja z drogiego, świątecznego oświetlenia. Jak zapowiadał prezydent Wójcicki, w mieście miałyby się pojawić ozdoby bożonarodzeniowe, ale nie takie jak do tej pory, które generowały duże koszty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Miasto szuka oszczędności i chce zrezygnować ze świątecznego oświetlenia".

Teraz władze Gorzowa potwierdziły, że rezygnują z dekoracji całego miasta i świąteczne iluminacje ograniczą się w tym roku jedynie do Starego Rynku. Tym samym miasta zamiast wydać na bożonarodzeniowe ozdoby ponad 300 tys. zł, wyda zaledwie 65 tys. zł.

- Na Starym Rynku pojawi się świecąca dekoracja w kształcie bombki o średnicy 150 cm, będzie świąteczna, przestrzenna rama do zdjęć oraz foto ścianka z oświetleniem led. Na górze ścianki będzie napis Wesołych Świąt. Ponadto w okresie świątecznym, światełkami ozdobione będą drzewka wzdłuż ul. Sikorskiego na odcinku od katedry po budynek dawnego Kokosa, podobnie oświetlone będzie fragment ulicy Obotryckiej. W obu przypadkach będzie zastosowane oświetlenie z lampek led. Dodatkowo łańcuch lampek pojawią się na choince na Starym Rynku, która tradycyjnie stanie w okolicy fontanny Pauckscha – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Świąteczne iluminacje na Starym Rynku zostaną włączone we wtorek 6 grudnia i będą świecić do niedzieli 15 stycznia 2023 roku.

Ankieta

Jak oceniasz decyzję prezydenta Gorzowa o świątecznych iluminacjach tylko na Starym Rynku?

Z powodu wysokich cen prądu i wprowadzonego programu oszczędnościowego, władze Gorzowa zdecydowały, że w tym roku świąteczne ozdoby pojawią się jedynie na Starym Rynku.
  • Bardzo dobrze, powinniśmy oszczędzać50.55%
  • Dobrze19.51%
  • Źle9.07%
  • Bardzo źle, świąteczne ozdoby powinny być wszędzie16.48%
  • Nie mam zdania/Nie wiem4.4%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 364


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości