• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów będzie blisko świąt. Miasto nie rezygnuje z bożonarodzeniowych atrakcji

17 listopada 2022, 12:04
fot. archiwum
W tym roku świąteczne iluminacje na ulicach Gorzowa będą dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych. Ponadto władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji miejskiego Sylwestra. Jednak miasto nie zamierza rezygnować z Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz z kampanii „Gorzów blisko świąt”. Jednym z partnerów akcji został portal gorzowianin.com.

Na początku listopada władze Gorzowa poinformowały, że rezygnują z organizacji imprezy sylwestrowej pod chmurką. Wszystko przez szukanie oszczędności w budżecie miasta. Następnie miasto podjęło decyzję o rezygnacji ze świątecznej dekoracji całego miasta, a iluminacje ograniczą się w tym roku jedynie do Starego Rynku. Tym samym miasto zamiast wydać na bożonarodzeniowe ozdoby ponad 300 tys. zł, wyda zaledwie 65 tys. zł.

Wiele osób dopytywało się czy w takim razie zostanie zorganizowany chociaż Jarmark Bożonarodzeniowy. - Wiecie coś na temat Jarmarku Świątecznego w tym roku? Kiedy się rozpocznie i czy w ogóle się rozpocznie, skoro miasto rezygnuje ze świątecznego oświetlenia? - dopytywała się czytelniczka Nikola.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Gorzowa. Miasto nie zamierza rezygnować z Jarmarku Bożonarodzeniowego i tym samym kampanii „Gorzów blisko świąt”, która rozpocznie się 1 grudnia i potrwa aż do 30 grudnia. Natomiast sam Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano w dniach 15-18 grudnia na Starym Rynku.

Co czeka jeszcze na gorzowian? Wigilia Narodów, Bieg Gwiazdkowy w parku Kopernika, świąteczny maraton pisania kartek pocztowych. A także Okno Świętego Mikołaja, gdzie nie zabraknie również prezentów od portalu gorzowianin.com. W tym roku redakcja portalu gorzowianin.com została jednym z partnerów akcji „Gorzów blisko świąt” i na mieszkańców będą czekały upominki idealne na zimowe wieczory.

Dokładny harmonogram wydarzeń w ramach kampanii „Gorzów blisko świąt” będzie znany pod koniec listopada.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości