Wiadomości

Gorzów będzie blisko świąt. Miasto nie rezygnuje z bożonarodzeniowych atrakcji

17 listopada 2022, 12:04
fot. archiwum
W tym roku świąteczne iluminacje na ulicach Gorzowa będą dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych. Ponadto władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji miejskiego Sylwestra. Jednak miasto nie zamierza rezygnować z Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz z kampanii „Gorzów blisko świąt”. Jednym z partnerów akcji został portal gorzowianin.com.

Na początku listopada władze Gorzowa poinformowały, że rezygnują z organizacji imprezy sylwestrowej pod chmurką. Wszystko przez szukanie oszczędności w budżecie miasta. Następnie miasto podjęło decyzję o rezygnacji ze świątecznej dekoracji całego miasta, a iluminacje ograniczą się w tym roku jedynie do Starego Rynku. Tym samym miasto zamiast wydać na bożonarodzeniowe ozdoby ponad 300 tys. zł, wyda zaledwie 65 tys. zł.

Wiele osób dopytywało się czy w takim razie zostanie zorganizowany chociaż Jarmark Bożonarodzeniowy. - Wiecie coś na temat Jarmarku Świątecznego w tym roku? Kiedy się rozpocznie i czy w ogóle się rozpocznie, skoro miasto rezygnuje ze świątecznego oświetlenia? - dopytywała się czytelniczka Nikola.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Gorzowa. Miasto nie zamierza rezygnować z Jarmarku Bożonarodzeniowego i tym samym kampanii „Gorzów blisko świąt”, która rozpocznie się 1 grudnia i potrwa aż do 30 grudnia. Natomiast sam Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano w dniach 15-18 grudnia na Starym Rynku.

Co czeka jeszcze na gorzowian? Wigilia Narodów, Bieg Gwiazdkowy w parku Kopernika, świąteczny maraton pisania kartek pocztowych. A także Okno Świętego Mikołaja, gdzie nie zabraknie również prezentów od portalu gorzowianin.com. W tym roku redakcja portalu gorzowianin.com została jednym z partnerów akcji „Gorzów blisko świąt” i na mieszkańców będą czekały upominki idealne na zimowe wieczory.

Dokładny harmonogram wydarzeń w ramach kampanii „Gorzów blisko świąt” będzie znany pod koniec listopada.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości