Wiadomości

Nowo wyremontowana droga w Gorzowie już z pęknięciem na całej szerokości jezdni

28 listopada 2022, 15:47
fot. czytelniczka Karolina
Nie minął nawet rok odkąd ul. Mieszka I została udostępniona dla kierowców, a już pojawiły się pierwsze problemy. Na wysokości kamienicy nr 14 doszło do poprzecznego pęknięcia na całej szerokości jezdni. Urząd Miasta Gorzowa wspólnie z wykonawcą sprawdza co się stało.

Przebudową 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmowało się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę 69 mln 27 tys. zł. Inwestycja została oficjalnie zakończona dopiero w sierpniu 2022 roku, chociaż pierwotnym terminem był 31 paździenrika 2021 roku.

Chociaż cała inwestycja zakończyła się z 10-miesięcznym poślizgiem, to poszczególne odcinki remontowanej drogi były wcześniej dostępne dla kierowców. Tak było w przypadku udostępnienia dla ruchu ul. Mieszka I na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. Mickiewicza oraz dojazdu do Sądu Okręgowego. Tutaj kierowcy mogli korzystać z nowej drogi od lutego 2022 roku o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Mieszka I dostępna dla kierowców. Działa też sygnalizacja świetlna”.

Chociaż nie minął nawet rok od zakończenia prac przy ul. Mieszka I i udostępnienia drogi dla kierowców, to doszło do poważnej usterki. - Na wysokości kamienicy przy ul. Mieszka I 14 nastąpiło pęknięcie poprzeczne na całej szerokości drogi – napisała do redakcji gorzowianin.com czytelniczka Karolina.

Pęknięcie faktycznie przebiega na całej szerokości jezdni, co widać na zdjęciu przesłanym przez czytelniczkę Karolinę. Zwróciliśmy się w tej sprawie o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa.

- Temat pęknięcia poprzecznego jezdni przy ul. Mieszka I jest nam znany. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą przebudowy drogi. Musimy zbadać sprawdzę i sprawdzić co było przyczyną pęknięcia asfaltu. Póki co, na jakiekolwiek wnioski jest za wcześnie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Warto przypomnieć, że przebudowana ul. Chrobrego i Mieszka I jest objęta 5-letnią gwarancją.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości