Wiadomości

Cmentarz Świętokrzyski został posprzątany. Zebrano 11 ton śmieci!

5 listopada 2022, 16:11
fot. Inneko
W ostatnich dniach cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej tonął w śmieciach. Na terenie całej nekropolii znajdowały się hałdy śmieci, niestety parafii zarządzającej cmentarzem nie było stać na wywóz odpadów. Dlatego też miejska spółka Inneko postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i uporządkowała cmentarz. Łącznie zostało zebranych aż 11 ton śmieci.

Tuż przed 1 listopada portal gorzowianin.com informował o tym, że zabytkowy cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej tonie w śmieciach. Chociaż firma Inneko podstawiła kilka kontenerów na odpady, to na cmentarzu panował bałagan i wszędzie leżały hałdy odpadów. Były to przede wszystkim worki wypełnione zniczami, sztucznymi kwiatami, liśćmi czy doniczkami. Ale pojawiały się również puszki, butelki po napojach gazowanych czy środkach czyszczących. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Cmentarz Świętokrzyski tonie w śmieciach”.

Po Wszystkich Świętych śmieci na cmentarzu niestety przybyło i zalegały na terenie całej nekropolii.. Wywóz takiej ilości odpadów wiązał się z dużymi kosztami. Jak podkreślała parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, która od lat opiekuje się historycznym cmentarzem – nie było ich stać na taki wydatek. Natomiast Urząd Miasta Gorzowa tłumaczył w poprzednich latach, że nie jest administratorem nekropolii i ma obowiązku wywozu odpadów z jej terenu.

Dlatego sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć miejska spółka Inneko i posprzątała teren nekropolii. - Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej uporządkowany! Inneko RCS wzięło sprawy w swoje ręce, a efektem było niemal 11 ton zebranych odpadów. To ogromna ilość odpadów nieposegregowanych, które zostały nieodpłatnie zagospodarowane w naszej instalacji komunalnej w Chróściku. Oby w przyszłości tych odpadów było znacznie mniej – czytamy w komunikacie firmy Inneko.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości