• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Strażnicy miejscy sprawdzają czym palą w piecach mieszkańcy

3 listopada 2022, 09:51
fot. archiwum
Chociaż pełnia sezonu grzewczego dopiero przed nami, to za strażnikami miejskimi pierwsze kontrole na terenie Gorzowa. Jeżeli z kominów unosi się czarny i "gryzący" dym, wówczas wiadomo, że w piecu są spalane śmieci.

Sezon grzewczy rozpoczął się w połowie października, ale pogoda w ostatnich tygodniach sprzyjała i było ciepło, więc nie wszyscy zdecydowali się jeszcze na palenie w piecu przez całą dobę. Niestety od połowy listopada czeka nas ochłodzenie, a pod koniec miesiąca temperatura w ciągu dnia będzie się utrzymywała w granicach 2 stopni Celsjusza, a w nocy spadnie do -2 stopni.

Od początku sezonu grzewczego straż miejska w Gorzowie sprawdza czym mieszkańcy palą w piecach. Strażnicy miejscy uważnie obserwują dym unoszący się z kominów. Jeżeli jest czarny i "gryzący", wówczas wiadomo, że w piecu są spalane śmieci. Jak się okazuje, gorzowianie najczęściej palą płyty wiórowe ze starych mebli czy plastikowe opakowania.

Pierwsze kontrole już za strażnikami miejskimi, jednak jak podkreśla komendant straży miejskiej w Gorzowie Andrzej Jasiński, największa ilość kontroli dopiero przed nimi, ponieważ najwięcej odpadów jest spalanych wtedy, kiedy temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza.

Strażnic miejscy przypominają, że spalanie odpadów jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Ponadto strażnicy miejscy mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości