Przez ostatnie lata władze Gorzowa organizowały "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskie powitanie Nowego Roku, któremu towarzyszyły koncerty i pokaz sztucznych ogni. Wyjątkiem był Sylwester 2019/2020, kiedy sztuczne ognie zostały zastąpione przez lasery.
Przez ostatnie dwa lata imprezę storpedował covid. Wówczas decyzja została podjęta ze względu na wprowadzone restrykcje w związku z pandemią koronawirusa (limitem 150 osób w zgromadzeniach) oraz wzrost zakażeń COVID-19.
- W trosce o finanse miasta oraz z uwagi na konieczność szukania oszczędności, prezydent miasta podjął decyzję o nieorganizowaniu w tym roku miejskiej zabawy sylwestrowej - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com, Marta Liberkowska, dyrektor Wydziały Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa.
Gorzów jednak nie rezygnuje z imprez okołoświątecznych. W listopadzie i grudniu tuż przed świętami w mieście będzie dużo się działo. - Zapewniamy mieszkańców, że dzięki współpracy miejskich instytucji, spółek i parterów zewnętrznych dołożymy wszelkich starań, by atmosfera świąt była w mieście obecna, byśmy czuli, że spędzamy je wspólnie - dodaje Marta Liberkowska.
![]() |
Gregorian Grace znów w Polsce!
8 maja 2025
kup bilet |
![]() |
Kabaret Neo-Nówka - Pokolenie DNA - Nowy Program 2025
21 listopada 2025
kup bilet |
![]() |
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |
![]() |
Encore, Burlesque! by Lily Froú w Gorzowie Wielkopolskim
13 września 2025
kup bilet |