• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

W dawnym Archiwum Państwowym powstaną mieszkania [zdjęcia]

2 listopada 2022, 11:21
fot. NAWA Jarosław Czopek
Władze Gorzowa sprzedały zaniedbany i zniszczony budynek po dawnym Archiwum Państwowym przy ul. Grottgera. Zabytkowy obiekt kupiła firma NAWA Jarosław Czopek ze Sławy, która zamierza zamienić dawne archiwum na tanie mieszkania. Cena za 1 m.kw. lokalu przy Grottgera będzie bardzo atrakcyjna.

Zabytkowy budynek po dawnym Archiwum Państwowym przy ul. Grottgera od lat stał pusty i po prostu niszczał. Dlatego też władze Gorzowa podjęły decyzję o jego sprzedaży. Dopiero w trzecim przetargu, który odbył się w grudniu 2021 roku znalazł się chętny, który kupił zabytkowy budynek. Wylicytowana cena 745 tys. zł została obniżona o 50%, więc nowy nabywca zapłacił za nieruchomość 372,5 tys. zł zł. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Do trzech razy sztuka. Zabytkowy budynek dawnego Archiwum Państwowego został sprzedany”.

Obiekt kupiła firma NAWA Jarosław Czopek ze Sławy, która od 2013 roku zajmuje się realizacją inwestycji budowlanych, oddając do użytku lokale mieszkalne i komercyjne na terenie województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Wiadomo już, że inwestor zamierza zamienić dawne Archiwum Państwowe na budynek mieszkalny z tanimi mieszkaniami.

Jak się okazuje, w zabytkowym budynku zostaną wydzielone 24 mieszkania o powierzchni od 28,63 m.kw. do 75,11 m.kw. Cena? Od 3600 zł za 1 m.kw. za mieszkanie w stanie deweloperskim. Istnieje również możliwość kupna lokalu, którego remont zostanie wykonany przez firmę NAWA. Wówczas cena takiego mieszkania będzie wynosić od 4780 zł za 1 m.kw. Ponadto będzie można kupić dwa samodzielne garaże o pow. 22,49 m.kw. w cenie 65 tys. zł za każdy, miejsca postojowe za 20 tys. zł oraz komórki lokatorskie w cenie od 6500 zł.

Dla porównania, ceny mieszkań w stanie deweloperskim w Gorzowie wynoszą obecnie 6200-6700 zł brutto za 1 m.kw. Patrząc na to, że mieszkanie przy ul. Grottgera będzie można kupić już za zaledwie 3600 zł za 1 m.kw., to dla wielu osób będzie to naprawdę atrakcyjna oferta.

Obecnie inwestor zajął się zabezpieczeniem dachu przed zimą. Natomiast w 2023 roku ruszą prace budowlane wewnątrz budynku. Wszystko odbywa się pod nadzorem konserwatora zabytków. Inwestycja powinna być gotowa w 2024 roku.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości