• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Mieszkańcy w końcu wywalczyli budowę boiska na osiedlu

28 października 2022, 10:59
fot. Marcin Kluwak
Znamy zwycięskie projekty w ramach budżetu obywatelskiego 2023. W kategorii rejonowej na os. Staszica wygrał projekt dotyczący budowy boiska sportowego na os. Europejskim wraz z nasadzeniem drzew. Co istotne, dokumentacja projektowa boiska jest w trakcie przygotowania.
Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Dlatego mieszkańcy od dłuższego czasu walczą o budowę boiska na osiedlu – zgłaszali inwestycję do budżetu obywatelskiego czy pisali petycje w tej sprawie do prezydenta Gorzowa.

W tym roku mieszkańcy Europejskiego po raz kolejny zgłosili budowę boiska sportowego do budżetu obywatelskiego 2023 w kategorii rejonowej. Pomysłodawcy projektu zachęcali do głosowania w mediach społecznościowych i każdego dnia przypominali mieszkańcom, aby zagłosowali na projekt.

Promowanie pomysłu pomogło, bo połączony projekt „Sadzenie drzew na osiedlu Europejskim oraz Budowa wielofunkcyjnego boiska na osiedlu Europejskim” wygrała w kategorii rejonowej os. Staszica z liczbą 886 głosów, pokonując drugie zadanie „Wymiana nawierzchni asfaltowej na ul. Kołłątaja i ul. Korczaka”, które zdobyło 463 głosy.

Jak się okazuje projekt, który wygrał w kategorii rejonowej będzie mógł zostać zrealizowany bardzo szybko, bo niebawem będzie gotowa dokumentacja projektowa i miasto będzie mogło ogłosić od razu przetarg na budowę. Wszystko przez to, że miasto zleciło zaprojektowanie boiska sportowego na os. Europejskim, jeszcze zanim odbyło się głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego 2023. Wykonanie dokumentacji projektowej zostało zlecone na początku września, natomiast 29 września miasto złożyło wniosek o pozwolenie na budowę boiska przy ul. Brukselskiej na os. Europejskim.

- Miasto zleciło zaprojektowanie sportowego boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Europejskim jednostce projektowej Portal-PP ze Szczecina. Projektowane boisko będzie służyło do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jest to efekt decyzji podjętej przez gorzowskich radnych podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa. Radni Platformy Obywatelskiej wywalczyli 50 tys. na przygotowanie dokumentacji projektowej i zapisanie tej inwestycji budżecie miasta Gorzowa na 2022 rok. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Boisko na os. Europejskim. Projekt to jedno, a co z budową?".

Niestety nie wszystkie zwycięskie zadania z budżetu obywatelskiego mają tyle szczęścia. Mieszkańcy Gorzowa wciąż czekają na budowę placu do ćwiczeń fanów motoryzacji, czyli zwycięskiej inwestycji w kategorii ogólnomiejskiej w budżecie obywatelskim 2022. Dla tego zadania nawet nie ma jeszcze gotowej dokumentacji projektowej, nie mówiąc już o przetargu na prace budowlane. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana? Tego wciąż nie wiadomo.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości