Wiadomości

Boisko na os. Europejskim. Projekt to jedno, a co z budową?

28 grudnia 2021, 12:20
fot. archiwum
W 2022 roku ma zostać wykonana dokumentacja projektowa budowy boiska na os. Europejskim w Gorzowie. Chociaż inwestycja znalazła się w budżecie miasta, to w sprawie boiska jest bardzo wiele niewiadomych.

W ubiegłym tygodniu podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni przyjęli poprawki do budżetu Gorzowa na 2022 rok. Na liście inwestycji pojawiło się kilkadziesiąt nowych pozycji, a wśród nich zadanie pod nazwą „Budowa boiska na Osiedlu Europejskim” z zapisaną kwotą 50 tys. zł. 

Niektóre media okrzyknęły, że to sukces i na os. Europejskim zostanie w końcu wybudowane boisko. Jednak nie jest to do końca prawda, bo boiska nie da się wybudować za 50 tys. zł. Więc na co zostaną przeznaczone te pieniądze? Portal gorzowianin.com postanowił to sprawdzić. 

- 50 tys. zł, które zostały zapisane w budżecie na 2022 rok pod pozycją "Budowa boiska na Osiedlu Europejskim" mają być przeznaczone na przygotowanie projektu budowy boiska. Ten zapis w budżecie wywalczyli radni Platformy Obywatelskiej. W sprawie jest jednak jeszcze wiele niewiadomych. Najważniejszą kwestią jest to, na jakiej działce miałoby zostać wybudowane boisko - czy byłby to teren miejski przeznaczony pod przedszkole lub szkołę, czy też teren przekazany przez dewelopera. To wiąże się też z uregulowaniem kwestii prawnych i własnościowych. Na dzisiaj sprawa nie jest klarowna. Kolejna rzecz to zobowiązania finansowe. Przyszłoroczny budżet miasta jest trudny, rosnące koszty spowodują konieczność różnych ograniczeń, więc projekt to jedno, ale dużo poważniejszy problem to koszty i czas realizacji inwestycji. Na dzisiaj jest tu wiele niewiadomych. W ich rozjaśnieniu, w znalezieniu źródeł finansowania tej inwestycji, wiele będzie zależało od radnych, którzy zgłosili finansowanie projektu boiska - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że radość niektórych osób z budowy boiska była po prostu przedwczesna. Projekt to jedno, ale znalezienie pieniędzy na realizację inwestycji to drugie. Na ten moment nie wiadomo, kiedy boisko na os. Europejskim miałoby powstać i na jakiej działce. 

O budowę os. Europejskiego od lat walczą jego mieszkańcy. Również portal gorzowianin.com wielokrotnie opisywał ten problem w swoich artykułach m.in. „Dzieci nie mają boiska na os. Europejskim. Same postanowiły je zrobić” czy też „Mieszkańcy os. Europejskiego walczą o boisko. Zbierają podpisy pod petycją”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości