• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Kolejne przekładanie terminu. Co z napisem „I love Gorzów”?

20 października 2022, 11:05
fot. archiwum
W ramach budżetu obywatelskiego 2021, w Gorzowie miał zostać ustawiony napis "I love Gorzów" zasilany przez drzewa solarne. Inwestycja zostanie po raz kolejny przełożona, tym razem ma zostać zrealizowana w 2023 roku. Dlatego też uchwałą w tej sprawie zajmą się radni podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa. Napis „I love Gorzów” ma docelowo znajdować się na nadwarciańskich błoniach.

Ustawienie wielkoformatowego napisu "I love Gorzów" to zadanie, które wygrało w kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Cała instalacja miała zostać ustawiona w 2021 roku na nadwarciańskich błoniach od strony ul. Fabrycznej i zasilana przez drzewa solarne. Niestety w 2021 roku miasto Gorzów nie zrealizowało tej inwestycji i została ona przełożona na 2022 rok. Jednak i w tym roku nie udało się tego zrobić.

Jak się właśnie się okazało, instalacja napisu „I love Gorzów” oraz drzew solarnych została po raz kolejny przełożona, tym razem na 2023 rok. Dlatego też podczas sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 26 października pod głosowanie zostanie poddana uchwała w sprawie „zaciągnięcia zobowiązania na rok 2023 w celu realizacji zadania inwestycyjnego 'Instalacja drzew solarnych zasilających napis I love Gorzów' w Gorzowie Wielkopolskim”. Miasto chce na ten cel wziąć kredyt w wysokości 438 tys. zł.

- Zabezpieczenie środków w wysokości 438 tys. zł w roku 2023 umożliwi realizację budowy instalacji drzew solarnych zasilających napis I love Gorzów - podkreśla Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Napis „I love Gorzów” wraz z drzewami solarnymi ma zostać ustawiony na błoniach nadwarciańskich na wysokości budynków przy ul. Fabrycznej 19. Z tego miejsca będzie można zrobić sobie zdjęcie z katedrą, mostem Staromiejskim i estakadą kolejową w tle.

Przypominamy, że umieszczenie napisu „I love Gorzów” w przestrzeni miejskiej wywołało awanturę podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w październiku 2020 roku. Wszystko przez to, że radna PiS nie zgadzała się, aby taki napis pojawił się w mieście, a jej argumentacja oburzyła pozostałych radnych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Awantura o napis „I love Gorzów” podczas sesji Rady Miasta”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości