• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Sukces programu in vitro w Gorzowie

23 grudnia 2022, 10:00, red
fot. archiwum
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą zgłaszać się do programu in vitro. W tym roku pozytywną weryfikację pozytywną weryfikację przeszło 19 par, z czego aż 9 par spodziewa się dziecka. Pierwszy maluch dzięki metodzie in vitro urodził się w Gorzowie we wrześniu 2022 roku. Natomiast drugie dziecko ma przyjść na świat na przełomie stycznia i lutego 2023 roku.

Po wielu latach walki o uruchomienie miejskiego programu in vitro, mieszkańcy Gorzowa w końcu mogą korzystać z pomocy w ramach programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024". Program in vitro dla par z Gorzowa ruszył we wrześniu 2021 roku. Wówczas zgłoszenie do kliniki współpracującej z gorzowskim programem przesłało 18 par, natomiast kwalifikację medyczną przeszło już 10 par. Z czego jedna z nich powitała we wrześniu 2022 roku na świecie swoje pierwsze dziecko.

Są też kolejne dobre wiadomości na temat efektów gorzowskiego programu in vitro. - W tym roku pozytywną weryfikację przeszło 19 par. Na ten moment mamy potwierdzone 9 ciąż, w tym 7 pojedynczych i dwie mnogie. Należy pamiętać, że program in vitro jest wieloletni – mówiła podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

W tym roku w budżecie miasta na program in vitro było zapisane 170 tys. zł, natomiast w 2023 i 2024 roku będzie to po 200 tys. zł

In vitro w Gorzowie. Kto może skorzystać z programu in vitro w Gorzowie?

Uczestnicy programu mają prawo do skorzystania z jednorazowego dofinansowania w wysokości do 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub jednorazowego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka. Program będzie realizowany do 2024 roku. Więcej na temat tego, jak otrzymać dofinansowanie oraz jakie kryteria trzeba spełnić przeczytasz TUTAJ.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości