• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Chętne pary wciąż mogą zgłaszać się do programu in vitro

9 października 2021, 14:54
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą wciąż zgłaszać się do programu in vitro, który jest dofinansowany z budżetu miasta Gorzowa. Jak zapewnia klinika, która jest realizatorem programu, wciąż są jeszcze wolne miejsca na 2021 rok. Natomiast osoby chcące skorzystać z pomocy w 2022 roku, będą mogły wysyłać swoje zgłoszenia od stycznia.

Po wielu latach walki o uruchomienie miejskiego programu in vitro, mieszkańcy Gorzowa w końcu mogą skorzystać z pomocy w ramach programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024". 

Na realizatora programu władze Gorzowa wybrały w ramach konkursu ofert podmiot Medi Partner sp. z o.o. - InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań. Program ruszył we wrześniu i rozpoczął się nabór par chcących skorzystać z programu. Do końca 2021 roku na ten cel przeznaczono 100 tys. zł – to oznacza, że uda się pomóc około 20 parom z Gorzowa. W 2022 roku będzie to 150 tys. zł (30 par), w 2023 roku – 200 tys. zł (40 par) i w 2024 roku – 200 tys. zł (40 par). 

Cały czas trwają kwalifikacje par z Gorzowa i jak zapewnia InviMed, wciąż są jeszcze wolne miejsca. - Obecnie prowadzimy kwalifikacje i przyjmujemy wnioski o dofinansowanie na rok 2021 czyli w przypadku pozytywnej kwalifikacji medycznej i weryfikacji formalnej jest to dofinansowanie do procedury in vitro, która musi zostać wykonana w 2021 roku. Program trwa do 2024 roku więc pary, które planują przystąpienie do programu i ubieganie się o dofinansowanie w przyszłym roku, zapraszamy od stycznia 2022 roku – komentuje Beata Pawłowska, dyrektor zarządzający w InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań.

Każda para, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma do 5000 zł dofinansowania do in vitro  lub 2000 zł do adopcji zarodka. Więcej na temat tego, jak zgłosić się do programu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ.

Kryteria udziału w programie in vitro

Dofinansowanie mogą otrzymać pary będące w związku małżeńskim lub partnerskim, które uzyskały pozytywną kwalifikację medyczną do Programu i spełniają następujące warunki:

- wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 43 lat wg rocznika urodzenia,

-  osoby, które są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego,

- osoby, które wyraziły zgodę na poniesienie kosztów kriokonserwacji (mrożenia) i przechowywania zarodków,

 osoby, które spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości