Wiadomości

Na Staszica w klatkach będzie zimno. Spółdzielnia odłączy kaloryfery

28 września 2022, 13:26
źródło: Klub Przyjaciół Osiedla Staszica
Sezon grzewczy jeszcze w pełni nie ruszył, a już niektórzy przykręcają kurki z ogrzewaniem. Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica w Gorzowie Wielkopolskim poinformowała swoich mieszkańców, że ze względu na wzrost cena za ogrzewanie, od dnia 29.09.2022 sukcesywnie będą odłączane kaloryfery na klatkach schodowych. Mieszańcy swoje uwagi w tej sprawie mogą zgłaszać do administracji SM Staszica.

We własnych mieszkaniach kaloryfery zazwyczaj przykręcamy, bo boimy się wysokich rachunków, ale już na klatach schodowych, w częściach wspólnych, już nikt się za bardzo tym nie interesuje. Okna pootwierane są w zimę na oścież, a kaloryfery grzeją jak oszalałe. Teraz tak nie będzie, bo spółdzielnia zdecydowała, że kaloryfery będą odłączane. Nie chodzi to zapewne o fizyczne ściągnięcie grzejników ze ścian, ale o zamontowanie zaślepek, bądź ograniczników uniemożliwiających ingerencję niepowołanych osób (czytaj: mieszkańców, którym na klatce za zimno).

Zamykanie grzejników na klatkach w blokach zawsze budzi kontrowersje. Przeciwnicy tego typu rozwiązań twierdzą, że w pokojach przylegających do klatki schodowej jest zimno i to oni dodatkowo muszą grzać, bo ciepło ucieka przez ścianę na klatkę. 

Z drugiej strony - nikt po korytarzu raczej nie chodzi w piżamie i na klatce zawsze było chłodniej. Wychodzi się z domu już w kurtce, więc niewiele się zmieni, jeżeli chodzi o odczuwanie temperatury. 

Pamiętajmy, że Zgodnie z ustawą (regulującą wspólnoty mieszkaniowe) każdy członek wspólnoty, czy też spółdzielnie mieszkaniowe ma obowiązek partycypować w kosztach ogrzewania części wspólnych. Dlatego też, aby mieszkańcy po okresie grzewczym nie otrzymali zbyt wysokich rachunków, odłączenie kaloryferów na klatkach schodowych wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości