• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ktoś wyrzucił małe kotki w lesie. Były skazane na pewną śmierć

26 września 2022, 14:04
fot. OTOZ Animals Gorzów
W niedzielę 25 września przypadkowa osoba znalazła porzucone kociaki. Dwa małe kotki zostały wyrzucone w lesie pomiędzy Gorzowem, a Kłodawą. Kotki były wygłodniałe, brudne i chore. OTOZ Animals Gorzów apeluje o wsparcie w leczeniu 2-miesięcznych maluchów, które były skazane na pewną śmierć.

Ludzkie okrucieństwo w przypadku porzucania zwierząt nie zna granic. Przekonali się o tym po raz kolejny działacze OTOZ Animals Gorzów. W niedzielę 25 września otrzymali zgłoszenie, że przypadkowa osoba znalazła w lesie pomiędzy Gorzowem, a Kłodawą dwa małe kotki. - Jakim trzeba być człowiekiem, by wyrzucić chore małe kotki do lasu na pewną śmierć ? Trzeba być potworem bez empatii i sumienia! - podkreśla OTOZ Animals Gorzów.

Wolontariusze udali się na miejsce, w poszukiwaniu kociaków. - Dotarliśmy na miejsce prawie w ciemnościach. Naszym oczom ukazały się dwa dwumiesięczne wygłodniałe, zakatarzone maleństwa. Podbiegły do nas od razu jak usłyszały ludzkie głosy. Nawet nie zdążyliśmy otworzyć saszetki by je zwabić. Z transporterka na stole weterynaryjnym wyszły wychudzone, brudne i śmierdzące z pozlepianą sierścią, z zaawansowanym kocim katarem, chorymi zaropiałymi oczami, świszczącym oddechem. Po zbadaniu oczek okazało się że kanaliki oczne są zatkane, co świadczyło o długotrwałej, nieleczonej chorobie – relacjonuje OTOZ Animals Gorzów.

Obrońcy praw zwierząt podkreślają, że pomimo całego okrucieństwa, jakie spotkało kociaki ze strony ludzi, to i tak chętnie przytulają się do człowieka i mruczą. Jeżeli ktoś chciałby pomóc, może wpłacić pieniądze na konto OTOZ Animals Gorzów, ponieważ kociaki wymagają leczenia, a także utrzymania.

Dane do przelewu - w treści należy wpisać „Kociaki z lasu”

OTOZ ANIMALS O/ GORZÓW WLKP.

nr konta 58 1750 0012 0000 0000 3550 7752

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości