Wiadomości

Ktoś wyrzucił małe kotki w lesie. Były skazane na pewną śmierć

26 września 2022, 14:04
fot. OTOZ Animals Gorzów
W niedzielę 25 września przypadkowa osoba znalazła porzucone kociaki. Dwa małe kotki zostały wyrzucone w lesie pomiędzy Gorzowem, a Kłodawą. Kotki były wygłodniałe, brudne i chore. OTOZ Animals Gorzów apeluje o wsparcie w leczeniu 2-miesięcznych maluchów, które były skazane na pewną śmierć.

Ludzkie okrucieństwo w przypadku porzucania zwierząt nie zna granic. Przekonali się o tym po raz kolejny działacze OTOZ Animals Gorzów. W niedzielę 25 września otrzymali zgłoszenie, że przypadkowa osoba znalazła w lesie pomiędzy Gorzowem, a Kłodawą dwa małe kotki. - Jakim trzeba być człowiekiem, by wyrzucić chore małe kotki do lasu na pewną śmierć ? Trzeba być potworem bez empatii i sumienia! - podkreśla OTOZ Animals Gorzów.

Wolontariusze udali się na miejsce, w poszukiwaniu kociaków. - Dotarliśmy na miejsce prawie w ciemnościach. Naszym oczom ukazały się dwa dwumiesięczne wygłodniałe, zakatarzone maleństwa. Podbiegły do nas od razu jak usłyszały ludzkie głosy. Nawet nie zdążyliśmy otworzyć saszetki by je zwabić. Z transporterka na stole weterynaryjnym wyszły wychudzone, brudne i śmierdzące z pozlepianą sierścią, z zaawansowanym kocim katarem, chorymi zaropiałymi oczami, świszczącym oddechem. Po zbadaniu oczek okazało się że kanaliki oczne są zatkane, co świadczyło o długotrwałej, nieleczonej chorobie – relacjonuje OTOZ Animals Gorzów.

Obrońcy praw zwierząt podkreślają, że pomimo całego okrucieństwa, jakie spotkało kociaki ze strony ludzi, to i tak chętnie przytulają się do człowieka i mruczą. Jeżeli ktoś chciałby pomóc, może wpłacić pieniądze na konto OTOZ Animals Gorzów, ponieważ kociaki wymagają leczenia, a także utrzymania.

Dane do przelewu - w treści należy wpisać „Kociaki z lasu”

OTOZ ANIMALS O/ GORZÓW WLKP.

nr konta 58 1750 0012 0000 0000 3550 7752

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości