• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Kolejny krok w stronę nowoczesnego stadionu na Olimpijskiej

26 września 2022, 11:31
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na wykonanie koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej. Koncepcję projektową wraz z opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji przygotuje Michał Heck z Chwalęcic. Cała dokumentacja powinna być gotowa w ciągu 6 miesięcy.

Na początku sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa ogłosiły przetarg na wykonanie koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej. Natomiast w połowie sierpnia zostały otworzone oferty. Przygotowaniem koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej były zainteresowane cztery firmy. W budżecie na ten cel zapisano 172 tys. 200 zł. Natomiast oferty potencjalnych wykonawców są bardzo zróżnicowane – trzy z nich znacznie przekraczały założony budżet, natomiast jedna była skrajnie niska.

Najtańszą ofertę, która jako jedyna była poniżej założonej kwoty złożył Michał Heck z Chwalęcic na kwotę 87 tys. 800 zł. Przez ostatni miesiąc urzędnicy analizowali ofertę pod kątem rażąco niskiej ceny i sprawdzali czy spełnia wymogi formalne. Okazało się, że nie ma żadnych błędów formalnych i oferta nie podlega wykluczeniu. Dlatego też przetarg został rozstrzygnięty i przygotowaniem koncepcji dokumentacji projektowej wraz z opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji zajmie się Michał Heck z Chwalęcic. Ma na to 6 miesięcy, co oznacza, że koncepcja powinna być gotowa do końca marca 2023 roku.

Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorziwe

Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Z obiektu korzystają obecnie dwa gorzowskie kluby piłkarskie - Stilon Gorzów oraz Warta Gorzów grające w rozgrywkach III ligi. Jednak modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych I ligi. Natomiast obiekt ma zapewniać miejsca dla 8-10 tys. widzów na trybunach.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości