Wiadomości

Kolejny krok w stronę nowoczesnego stadionu na Olimpijskiej

26 września 2022, 11:31
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na wykonanie koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej. Koncepcję projektową wraz z opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji przygotuje Michał Heck z Chwalęcic. Cała dokumentacja powinna być gotowa w ciągu 6 miesięcy.

Na początku sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa ogłosiły przetarg na wykonanie koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej. Natomiast w połowie sierpnia zostały otworzone oferty. Przygotowaniem koncepcji projektowej na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej były zainteresowane cztery firmy. W budżecie na ten cel zapisano 172 tys. 200 zł. Natomiast oferty potencjalnych wykonawców są bardzo zróżnicowane – trzy z nich znacznie przekraczały założony budżet, natomiast jedna była skrajnie niska.

Najtańszą ofertę, która jako jedyna była poniżej założonej kwoty złożył Michał Heck z Chwalęcic na kwotę 87 tys. 800 zł. Przez ostatni miesiąc urzędnicy analizowali ofertę pod kątem rażąco niskiej ceny i sprawdzali czy spełnia wymogi formalne. Okazało się, że nie ma żadnych błędów formalnych i oferta nie podlega wykluczeniu. Dlatego też przetarg został rozstrzygnięty i przygotowaniem koncepcji dokumentacji projektowej wraz z opracowaniem szacunku kosztów na realizację inwestycji zajmie się Michał Heck z Chwalęcic. Ma na to 6 miesięcy, co oznacza, że koncepcja powinna być gotowa do końca marca 2023 roku.

Tak ma wyglądać stadion przy Olimpijskiej

Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Z obiektu korzystają obecnie dwa gorzowskie kluby piłkarskie - Stilon Gorzów oraz Warta Gorzów grające w rozgrywkach III ligi. Jednak modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych I ligi. Natomiast obiekt ma zapewniać miejsca dla 8-10 tys. widzów na trybunach.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości