• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Niekończąca się przebudowa schodów w parku [zdjęcia]

23 września 2022, 08:39
Od kilku miesięcy trwa przebudowa wadliwych schodów terenowych w parku Wiosny Ludów w Gorzowie. Prace miały zakończyć się do wtorku 13 września, jednak ten termin nie został dotrzymany. Dlatego też miasto podjęło decyzję o naliczaniu kar umownych. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy schody zostaną w ogóle przebudowane.

Zdaniem wielu mieszkańców Gorzowa rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedno wielkie nieporozumienie i inwestycja pełna fuszerek oraz niedociągnięć. Według naszego czytelnika Pawła, schody terenowe od strony ronda Kosynierów Gdyńskich, które cały czas są w przebudowie to żart z mieszkańców. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Czytelnik: Te schody to żart z mieszkańców".

Trudno się nie zgodzić z mieszkańcami, ponieważ termin przebudowy schodów minął już 13 września, a końca prac nie widać. - Wyjaśniamy sprawę niedotrzymania terminu. Oczekujemy pilnej informacji w sprawie terminu zakończenia realizacji. Będziemy naliczali kary umowne i stosowali wszystkie sankcje wynikające z umowy – komentował w połowie września Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Minęło kolejnych kilka dni, a prace nadal nie zostały zakończone. Patrząc na to, jak wyglądał plac budowy w czwartek 22 września, widać gołym okiem, że koniec robót szybko nie nastąpi. Kiedy o godz. 11 byliśmy na miejscu, przy schodach nie było widać żywej duszy, nie było żadnego robotnika, który zajmowałby się pracami.

Co najgorsze w tym wszystkim, to wciąż nie ma oficjalnego terminu, kiedy przebudowa schodów zostanie zakończona. - Czekamy na kompleksową odpowiedź od wykonawcy i na wskazanie terminu zakończenia prac. Bierzemy pod uwagę wszystkie opcje, nawet rozwiązanie umowy z wykonawcą i wybranie nowej firmy do dokończenia inwestycji – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości