• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Skatepark w Gorzowie. Czy młodzież doczeka się jego rozbudowy?

31 stycznia 2023, 13:31, red
fot. archiwum
Trudno już nawet zliczyć ile razy przetarg na rozbudowę skateparku w Gorzowie został unieważniony. W 2023 roku władze Gorzowa planują kolejne podejście do poszukiwania firmy, która chciałaby zająć się inwestycją. Przetarg ma zostać ogłoszony w III kwartale 2023 roku.

Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w 2021 roku. Niestety wszystkie przetargi, które były w ostatnich latach ogłaszane przez miasto kończyły się fiaskiem - albo nie było chętnych firm, albo oferty potencjalnych wykonawców były nawet kilkukrotnie wyższe, niż założony budżet. Również ostatni przetarg z września 2022 roku zakończył się niepowodzeniem. Powód? Oferty potencjalnych wykonawców były odpowiednio o 2,5 oraz 3 razy wyższe, niż założony budżet. Najtańsza oferta, którą złożyła firma Altramps z Trzebini wynosiła 1 mln 151 tys. 280 zł, czyli o 695 tys. 30 zł więcej. Natomiast na rozbudowę skateparku przeznaczono zaledwie 456 tys. 250 zł.

Dlatego też mieszkańcy Gorzowa zaangażowani w rozbudowę skateparku podkreślają że, dopóki kwota na rozbudowę skateparku nie zostanie zwiększona, to nie ma szans, że znajdzie się firma, która zajmie się jego rozbudową za tak małe pieniądze. A tym samym młodzież nie doczeka się rozbudowy skateparku w Gorzowie.

Co na to władze Gorzowa? Zamierzają ogłosić kolejny przetarg na rozbudowę skateparku, ale dopiero w III kwartale 2023 roku, czyli najwcześniej w lipcu, a najpóźniej w październiku. Orientacyjna wartość zamówienia według urzędników to 537 tys. 935,49 zł. To więcej niż do tej pory, ale może być wciąż za mało.

Patrząc realnie na to, że oferty potencjalnych wykonawców przekraczały 1 mln zł, trudno uwierzyć w to, że znajdzie się firma, która będzie chciała rozbudować skatepark za niewiele ponad 500 tys. zł.

Rozbudowa skateparku w Gorzowie. Co ma zostać zrobione w parku Kopernika?

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu.

Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości