• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Osiedle Bermudy: Kilometrowe korki przy wjeździe na DK22

22 września 2022, 09:58, mk
foto: Marcin Kluwak
Wszystko zaczęło się, gdy całkowicie zamknięta została ulica Zawackiej, wzdłuż drogi krajowej 22. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy codziennie muszą stać w długi, blisko 2-kilometrowych korkach. Mowa tu o skrzyżowaniu DK22 z drogą na osiedle Bermudy i Wawrów.

Tam zawsze był problem z wyjazdem, bo skręcić w lewo, w kierunku Gorzowa przy dużym natężeniu ruchu na samej „krajówce”, to był niezły wyczyn. Teraz to już prawdziwe mission impossible, chociaż niektórzy kierowcy jadący drogą z pierwszeństwem czasami się zatrzymają i przepuszczą kilka aut. Czasami zdarza się, że na skrzyżowaniu pojawi się patrol policji. Ręczne sterowanie ruchem szybko rozładowuje zator. Ale nie oszukujmy się, w Gorzowie nie ma aż tyle patroli drogówki, aby codziennie jeden z nich stał na ruchliwym skrzyżowaniu i udrażniał przejazd. 

Kierowcom pozostaje więc stać w korkach. Żeby nie być gołosłownym, odwiedziliśmy wspomniane skrzyżowanie w godzinach popołudniowego szczytu. Natężenie ruchu sprawdzaliśmy też na Mapach Google.  Jak wyglądała sytuacja tuż przed godziną 16?

Godzina 15.50 Zakorkowana cała Pomorska pod górkę. Korek jest również przy ul. Podmiejskiej w dół - zaczyna się na wysokości Orlenu. Utrudnienia również na Walczaka od strony centrum miasta w kierunku ronda Ofiar Katynia. Przy drodze wyjazdowej z os. Bermudy kierowcy utknęli w korku, który ma blisko 1 km długości.

Godzina 16.30 na wyjeździe z Wawrowa w kierunku skrzyżowania z DK 22 korek ma już długość blisko 1,5 km. Jak to wyglądało w rzeczywistości? Wszystko widać jak na dłoni, na nagranym przez nas filmie z drona. 

Czy jest sposób na uniknięcie korków, gdy znajdziemy się w okolicach ulicy Podmiejskiej? Niekoniecznie. Jak pokazują nasze obserwacje, zakorkowana jest Podmiejska w dół, spore problemy są też na Warszawskiej, bo część kierowców zjeżdża Sybiraków w dół. Ci, którzy chcą się wydostać w kierunku Strzelec, mają do wyboru: albo stoją w korku na opisywanym przez nas skrzyżowaniu, albo wybierają podróż podrzędnymi drogami przez Janczewo do Różanek. 

Kiedy skończą się drogowe problemy mieszkańców Wawrowa i Osiedla Bermudy w Gorzowie? Niezbyt szybko. Zawackiej będzie zamknięta dla ruchu pojazdów do końca listopada 2022. To są terminy umowne, a wiadomo, że w Gorzowie nic nie jest zakończone zgodnie z planem. Natomiast do 2026 roku w tym miejscu ma powstać rondo. Jest to część inwestycji zaplanowanej przez GDDKiA, która obejmuje przebudowę drogi na odcinku Gorzów - Strzelce Krajeńskie. Więcej o tym pisaliśmy w artykule pt.: Doczekamy się ścieżki rowerowej z Gorzowa do Zdroiska

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości