Wiadomości

Będą zrywać asfalt i regulować studzienki. Kierowców czekają utrudnienia

26 sierpnia 2022, 17:21
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Na początku września rozpocznie się remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem starej nawierzchni i wylaniem nowego asfaltu oraz wyregulowaniem 53 studzienek kanalizacyjnych. Na czas prac zamknięta zostanie ul. Zawackiej.

Na początku mijającego tygodnia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Najtańszą ofertą złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł – to o 261 tys. 530 zł więcej niż założony budżet, który wynosił 1 mln 600 tys. zł. Jednak miasto zdecydowało, że dołoży brakujące pieniądze i wybierze wykonawcę robót.

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w sierpniu zostanie podpisana umowa z firmą Eurovia Polska, natomiast na początku września ruszą pierwsze prace. Wykonawca wejdzie na plac budowy prawdopodobnie po 5 września.

Co zatem zostanie zrobione? Firma Eurovia Polska będzie musiała zająć się sfrezowaniem obecnej, zniszczonej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego, a następnie wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studzienek kanalizacyjnych.

Jak się okazuje, ul. Zawackiej zostanie całkowicie zamknięta na czas robót z uwagi na to, że druga jezdnia nie jest jeszcze gotowa, a wykonawca będzie miał sporo pracy również przy regulacji studzienek i nie będzie możliwości puszczenia ruchu. Ponadto zamknięcie tej ulicy pozwoli również firmie Budomex S.A., która zajmuje się rozbudową DK22 na połączenie nowej jezdni ul. Zawackiej z przebudowywanym rondem Gdańskim oraz nowym rondem na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

W związku z tym kierowcy jadący drogą krajową nr 22 będą musieli skorzystać z objazdów. Te zostaną wyznaczone następującymi ulicami - od ronda Gdańskiego przez ul. Walczaka, rondo Ofiar Katynia, przez ul. Pomorską do ronda Solidarności i ul. Podmiejskiej.

Firma Eurovia Polska będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. To oznacza, że inwestycja powinna być gotowa do końca listopada 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości