Wiadomości

Będą zrywać asfalt i regulować studzienki. Kierowców czekają utrudnienia

26 sierpnia 2022, 17:21
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Na początku września rozpocznie się remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem starej nawierzchni i wylaniem nowego asfaltu oraz wyregulowaniem 53 studzienek kanalizacyjnych. Na czas prac zamknięta zostanie ul. Zawackiej.

Na początku mijającego tygodnia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Najtańszą ofertą złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł – to o 261 tys. 530 zł więcej niż założony budżet, który wynosił 1 mln 600 tys. zł. Jednak miasto zdecydowało, że dołoży brakujące pieniądze i wybierze wykonawcę robót.

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w sierpniu zostanie podpisana umowa z firmą Eurovia Polska, natomiast na początku września ruszą pierwsze prace. Wykonawca wejdzie na plac budowy prawdopodobnie po 5 września.

Co zatem zostanie zrobione? Firma Eurovia Polska będzie musiała zająć się sfrezowaniem obecnej, zniszczonej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego, a następnie wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studzienek kanalizacyjnych.

Jak się okazuje, ul. Zawackiej zostanie całkowicie zamknięta na czas robót z uwagi na to, że druga jezdnia nie jest jeszcze gotowa, a wykonawca będzie miał sporo pracy również przy regulacji studzienek i nie będzie możliwości puszczenia ruchu. Ponadto zamknięcie tej ulicy pozwoli również firmie Budomex S.A., która zajmuje się rozbudową DK22 na połączenie nowej jezdni ul. Zawackiej z przebudowywanym rondem Gdańskim oraz nowym rondem na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

W związku z tym kierowcy jadący drogą krajową nr 22 będą musieli skorzystać z objazdów. Te zostaną wyznaczone następującymi ulicami - od ronda Gdańskiego przez ul. Walczaka, rondo Ofiar Katynia, przez ul. Pomorską do ronda Solidarności i ul. Podmiejskiej.

Firma Eurovia Polska będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. To oznacza, że inwestycja powinna być gotowa do końca listopada 2022 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości