• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Tak wygląda nowa elewacja CEZiBu [zdjęcia]

24 sierpnia 2022, 13:45
fot. Marcin Kluwak
Budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie to jedna z najważniejszych inwestycji w mieście. Wykonawca zajął się właśnie elewacją głównego budynku dawnego szpitala. Nowa elewacja ma kolor musztardowy i już spotkała się z krytyką mieszkańców Gorzowa.

Trwa budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie, którą zajmuje się firma Mirbud ze Skierniewic. Początkowo inwestycja miała kosztować 104 mln zł, jednak ze względu na obecną sytuację na rynku i wykonanie dodatkowych prac, koszt budowy CEZiBu wzrósł do 118 mln 566 tys. 256,43 zł. Według pierwotnego terminu, szkoła miała być gotowa do 30 sierpnia 2021 roku. Jednak według najnowszego aneksu do umowy, prace mają zakończyć się do 27 marca 2023 roku.

Budowa CEZiBu to bez wątpienia bardzo ważna inwestycja dla Gorzowa, jednak co jakiś czas wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców. Chodzi o przede wszystkim o wygląd budynków. Tak było w przypadku hali sportowej, która powstała przy ul. Warszawskiej. Finalny obiekt sportowy w niczym nie przypominał tego, który został przedstawiony wcześniej na wizualizacji. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa ostro krytykowali władze miasta za wygląd hali, która zdaniem wielu osób wygląda jak zielonkawy barak.

W ostatnich dniach wykonawca inwestycji przystąpił do kolejnego etapu prac i zajął się elewacją głównego budynku dawnego szpitala przy Warszawskiej. Nowa elewacja ma kolor musztardowy, co ponownie spotkało się z krytyką wśród gorzowian. - Czy ktoś w ogóle widział, jak wygląda to musztardowe zestawienie z tą zielonkawą halą? To jest jakiś dramat, nic tutaj do siebie nie pasuje – napisała czytelniczka Barbara.

Warto przypomnieć, że prace przy przebudowie budynków dawnego szpitala na potrzeby CEZiB są prowadzone pod nadzorem delegatury Lubuskiego Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gorzowie. W tym przypadku kolor nowej elewacji został zaakceptowany przez konserwatora zabytków.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

1/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

2/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

2/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

3/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

3/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

4/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

4/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

5/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

5/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

6/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

6/6 Budynek CEZiBu z nową elewacją

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości