Wiadomości

Ruszyła wymiana nawierzchni na parkowych alejkach

24 sierpnia 2022, 10:30
fot. Dorota Kawczyńska
W parku Wiosny Ludów, czyli w popularnym parku Róż w Gorzowie rozpoczęła się naprawa kolejnych usterek, które wykryto podczas prowadzonej rewitalizacji. Tym razem wykonawca zabrał się za wymianę nawierzchni na parkowych alejkach.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż, to inwestycja, która z całą pewnością nie została wykonana tak jak powinna. Od samego początku mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie wytykali wykonawcy szereg fuszerek i niedociągnięć podczas prac w parku. Chodziło przede wszystkim o schodzącą farbę z pergoli i złe skręcenie jej elementów, stojącą wodę na schodach czy żwirek na parkowych alejkach, który utrudnia poruszanie się. Podczas odbiorów, miejscy urzędnicy sporządzili listę usterek, które wykonawca, firma Exalo Drilling musi naprawić w ramach gwarancji. Wśród rzeczy do poprawki znalazły się rzeczy wskazywane przez mieszkańców.

Na początek wykonawca zabrał się za naprawę pergoli, a następnie za przebudowę schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. O ile z białymi pergolami w różanym zakątku sobie poradził, to przy schodach od ponad miesiąca nic się nie dzieje, o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Przebudowa schodów? Tutaj kompletnie nic się nie dzieje!”.

Jak się właśnie okazało, wykonawca zabrał się za kolejne poprawki na terenie parku. Tym razem chodzi o parkowe alejki i wymianę nawierzchni o czym poinformowała nas czytelniczka Dorota. - Oczekiwana wymiana nawierzchni w parku Róż. Mnie zastanawia jedno, czy ktoś kto zatwierdzał projekt przejrzał go, czy przeczytał założenia? Czy tylko obejrzał wizualizację? Jeżeli nawierzchnia była wykonana zgodnie z projektem, to gdzie był nadzór inwestora w czasie rewitalizacji parku? Czy za wymianę nawierzchni znowu zapłacą mieszkańcy Gorzowa czy zostanie wykonana w ramach gwarancji? - podkreśla pani Dorota, mieszkanka Gorzowa.

Prace przy wymianie nawierzchni parkowych alejek są realizowane w ramach gwarancji i na szczęście podatnicy nie będą płacić za dodatkowe roboty. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa wymiana nawierzchni, bo wykonawca i tak nie dotrzymuje założonych terminów. W końcu termin wykonania inwestycji był sześć razy przekładany i rewitalizacja parku zakończyła się dopiero w lutym 2022 roku. Tak samo jest z przebudową schodów – na przełomie sierpnia i września mija termin, a na placu budowy nic się nie dzieje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości