• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Czekają nas kolejne utrudnienia. Stara jezdnia ul. Zawackiej i Łukasińskiego idzie do remontu

22 sierpnia 2022, 10:00
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Chociaż najtańsza oferta przekraczała budżet, to miasto zdecydowało o dołożeniu brakujących środków i wyborze wykonawcy. Remontem zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która będzie miała 3 miesiące na realizację prac. Oprócz nowej nawierzchni, zostaną wyregulowane 53 studzienki kanalizacyjne.

Obecnie trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł zajmuje się firma Budomex S.A. Wszystko wskazuje również na to, że wykonawca nie dotrzyma listopadowego terminu i będzie kolejny poślizg. Prezydent Jacek Wójcicki nie zakłada już optymistycznego scenariusza i przypuszcza, że inwestycja zostanie zakończona dopiero pod koniec 2023 roku. Jednak oficjalnego potwierdzenia tego terminu ze strony wykonawcy nie ma. Co istotne, rozbudowa DK22 obejmuje budowę nowej jezdni ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego oraz remont starej nitki przy ul. Walczaka.

Dlatego też pod koniec lipca władze Gorzowa ogłosiły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. W budżecie na ten cel zapisano 1 mln 600 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty przewyższały założony przez miasto budżet. Najtańszą ofertą złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł – to o 261 tys. 530 zł więcej. Z kolei firma Maldrobud zaoferowała aż 2 mln 861 tys. 503 zł – to aż o 1 mln 261 503 zł więcej, niż zapisano w budżecie.

Władze Gorzowa zdecydowały, że dołożą brakujące pieniądze i rozstrzygną przetarg. Tym samym inwestycją zajmie firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najniższą ofertę. - Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu. Oferta Wykonawcy jest ofertą najkorzystniejszą na podstawie kryterium oceny ofert i otrzymała najwyższą punktację - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Tym samym firma Eurovia Polska będzie musiała zająć się sfrezowaniem obecnej, zniszczonej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego, a następnie wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studzienek kanalizacyjnych.

Wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Jeżeli umowa zostanie podpisana jeszcze w sierpniu, to pierwsze prace powinny ruszyć na początku września, natomiast inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca listopada 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości