Wiadomości

Czekają nas kolejne utrudnienia. Stara jezdnia ul. Zawackiej i Łukasińskiego idzie do remontu

22 sierpnia 2022, 10:00
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Chociaż najtańsza oferta przekraczała budżet, to miasto zdecydowało o dołożeniu brakujących środków i wyborze wykonawcy. Remontem zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która będzie miała 3 miesiące na realizację prac. Oprócz nowej nawierzchni, zostaną wyregulowane 53 studzienki kanalizacyjne.

Obecnie trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł zajmuje się firma Budomex S.A. Wszystko wskazuje również na to, że wykonawca nie dotrzyma listopadowego terminu i będzie kolejny poślizg. Prezydent Jacek Wójcicki nie zakłada już optymistycznego scenariusza i przypuszcza, że inwestycja zostanie zakończona dopiero pod koniec 2023 roku. Jednak oficjalnego potwierdzenia tego terminu ze strony wykonawcy nie ma. Co istotne, rozbudowa DK22 obejmuje budowę nowej jezdni ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego oraz remont starej nitki przy ul. Walczaka.

Dlatego też pod koniec lipca władze Gorzowa ogłosiły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. W budżecie na ten cel zapisano 1 mln 600 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty przewyższały założony przez miasto budżet. Najtańszą ofertą złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł – to o 261 tys. 530 zł więcej. Z kolei firma Maldrobud zaoferowała aż 2 mln 861 tys. 503 zł – to aż o 1 mln 261 503 zł więcej, niż zapisano w budżecie.

Władze Gorzowa zdecydowały, że dołożą brakujące pieniądze i rozstrzygną przetarg. Tym samym inwestycją zajmie firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najniższą ofertę. - Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu. Oferta Wykonawcy jest ofertą najkorzystniejszą na podstawie kryterium oceny ofert i otrzymała najwyższą punktację - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Tym samym firma Eurovia Polska będzie musiała zająć się sfrezowaniem obecnej, zniszczonej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego, a następnie wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studzienek kanalizacyjnych.

Wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Jeżeli umowa zostanie podpisana jeszcze w sierpniu, to pierwsze prace powinny ruszyć na początku września, natomiast inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca listopada 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości