• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 85 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzów chce być atrakcyjny dla inwestorów. Nowe tereny inwestycyjne i północna obwodnica

24 sierpnia 2022, 09:07
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Przy ul. Mironickiej ma zostać uzbrojonych aż 216 hektarów, które stworzą nową strefę przemysłową w Gorzowie. Jednocześnie w ramach tej samej inwestycji ma zostać wybudowana północna obwodnica Gorzowa. Miasto stara się o dofinansowanie. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze, wówczas prace przy uzbrojeniu terenów inwestycyjnych i budowie obwodnicy powinny się zakończyć w 2027 roku.

W lipcu portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa starają się o dofinansowanie, które pozwoli nie tylko wybudować obwodnicę, ale również uzbroić tereny inwestycyjne przy ul. Mironickiej. Dlatego też radni podjęli decyzję o wzięciu przez miasto 500 tys. zł kredytu, który pozwoli na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania „Rozwój terenów inwestycyjnych w Gorzowie poprzez rozbudowę układu komunikacyjnego północnej części miasta”. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Miasto chce wybudować obwodnicę i uzbroić tereny inwestycyjne".

W ramach inwestycji przy ul. Mironickiej mają powstać nowe, w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, które obejmą powierzchnię aż 216 hektarów. Jak podkreśla spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie jest to idealna lokalizacja, zapewniająca bardzo dobre połączenie z trasą S3, a budowa północnej obwodnicy Gorzowa umożliwi również szybkie skomunikowanie nowej strefy przemysłowej z pozostałymi częściami Gorzowa.

W lipcu władze Gorzowa złożyły wniosek o dofinansowanie na kwotę 250 mln z rządowego funduszu Polski Ład. W planach jest wyposażenie terenów inwestycyjnych przy ul. Mironickiej w niezbędne sieci m.in.: wodociągową, kanalizacyjną, oświetleniową oraz odwodnienie. Projekt zakłada równoczesne wybudowanie spójnej sieci dróg wewnętrznych oraz odcinka dwujezdniowej obwodnicy, który zapewniłby bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką nr 130.

Aktualnie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przygotowuje się do określenia przedmiotu zamówienia, co pozwoli na publikację postępowania przetargowego na wybór wykonawcy dla programu funkcjonalno-użytkowego i wykonanie dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W przypadku otrzymania dofinansowania inwestycja zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przewidywany termin zakończenia prac to grudzień 2027 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości