Wiadomości

Gorzów chce być atrakcyjny dla inwestorów. Nowe tereny inwestycyjne i północna obwodnica

24 sierpnia 2022, 09:07
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Przy ul. Mironickiej ma zostać uzbrojonych aż 216 hektarów, które stworzą nową strefę przemysłową w Gorzowie. Jednocześnie w ramach tej samej inwestycji ma zostać wybudowana północna obwodnica Gorzowa. Miasto stara się o dofinansowanie. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze, wówczas prace przy uzbrojeniu terenów inwestycyjnych i budowie obwodnicy powinny się zakończyć w 2027 roku.

W lipcu portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa starają się o dofinansowanie, które pozwoli nie tylko wybudować obwodnicę, ale również uzbroić tereny inwestycyjne przy ul. Mironickiej. Dlatego też radni podjęli decyzję o wzięciu przez miasto 500 tys. zł kredytu, który pozwoli na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania „Rozwój terenów inwestycyjnych w Gorzowie poprzez rozbudowę układu komunikacyjnego północnej części miasta”. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Miasto chce wybudować obwodnicę i uzbroić tereny inwestycyjne".

W ramach inwestycji przy ul. Mironickiej mają powstać nowe, w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, które obejmą powierzchnię aż 216 hektarów. Jak podkreśla spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie jest to idealna lokalizacja, zapewniająca bardzo dobre połączenie z trasą S3, a budowa północnej obwodnicy Gorzowa umożliwi również szybkie skomunikowanie nowej strefy przemysłowej z pozostałymi częściami Gorzowa.

W lipcu władze Gorzowa złożyły wniosek o dofinansowanie na kwotę 250 mln z rządowego funduszu Polski Ład. W planach jest wyposażenie terenów inwestycyjnych przy ul. Mironickiej w niezbędne sieci m.in.: wodociągową, kanalizacyjną, oświetleniową oraz odwodnienie. Projekt zakłada równoczesne wybudowanie spójnej sieci dróg wewnętrznych oraz odcinka dwujezdniowej obwodnicy, który zapewniłby bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką nr 130.

Aktualnie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przygotowuje się do określenia przedmiotu zamówienia, co pozwoli na publikację postępowania przetargowego na wybór wykonawcy dla programu funkcjonalno-użytkowego i wykonanie dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W przypadku otrzymania dofinansowania inwestycja zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przewidywany termin zakończenia prac to grudzień 2027 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości