• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Rozbudowa cmentarza w Gorzowie na finiszu [zdjęcia]

23 sierpnia 2022, 10:05
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Do końca września ma zakończyć się rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Prace są już na końcowym etapie. Gotowa jest większość ścieżek i miejsce, gdzie zostaną ustawione pojemniki na odpady. W trakcie budowy jest kolumbarium. Cmentarz będzie większy o prawie 2 hektary, dzięki czemu powstanie 1,5 tys. dodatkowych miejsc na pochówki.

W styczniu rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Rozbudową nekropolii o kolejne 2 hektary zajmuje się firma Budomex S.A. za kwotę 3 mln 949 tys. zł. Cmentarz jest powiększany w stronę byłych poligonów pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną.

Obecnie prace są już na końcowym etapie. Gotowa jest kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa, oświetlenie, a także większość ścieżek, które zostały wykonane z kostki polbrukowej czy miejsce w którym docelowo zostaną ustawione pojemniki na odpady. W trakcie budowy jest kolumbarium, czyli nisze w których będzie można umieścić urny.

W ramach rozbudowy nekropolii powstanie około 1,5 tys. nowych miejsc na pochówki. Do tego powstaną również punkty czerpania wody i nasadzenia. Wykonawca ma czas do końca września 2022 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości