Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa znów będą mogli dostać sadzonki wrzosów i lawendy

12 sierpnia 2022, 11:34
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 18 sierpnia w centrum Gorzowa odbędzie się kolejna akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". W jej ramach w czwartkowe popołudnie na przystanku autobusowym „Arsenał” rozdawane będą sadzonki m.in. lawendy czy wrzosów.

Wróciła realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego 2022, więc na mieszkańców Gorzowa ponownie czekała akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów", która w tym roku została podzielona na trzy edycje. Pierwsza z nich odbyła się pod koniec czerwca i cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców Gorzowa o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Sadzonki roślin miododajnych rozchwytywane przez mieszkańców Gorzowa".

Jak poinformowało właśnie miasto, na gorzowian czeka druga edycja rozdawania sadzonek miododajnych, którą zaplanowano na czwartek 18 sierpnia na przystanku "Arsenał" przy ul. Chrobrego w centrum Gorzowa.

Tym razem sadzonki roślin miododajnych takich jak lawenda, perowskia łobodolistna, wrzośce i wrzosy specjalnych odmian będą rozdawane od godz. 14. Każda osoba, która otrzyma roślinkę będzie mogła zasadzić ją w ogródku, na działce czy balkonie lub tarasie.

Organizatorzy akcji przygotowali dla mieszkańców ponad 1 tys. sadzonek roślin miododajnych. Projekt "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów" jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Jego koszt to blisko 30 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości