• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Sadzonki roślin miododajnych rozchwytywane przez mieszkańców Gorzowa

29 czerwca 2022, 13:38
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
W środę 29 czerwca w centrum Gorzowa odbyła się akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". W jej ramach rozdawane były sadzonki m.in. lawendy czy wrzosów. Jak się okazało, akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem gorzowian, ponieważ zanim rozpoczęło się rozdawanie sadzonek roślin miododajnych, to na chodniku utworzyła się naprawdę spora kolejka.

Wróciła realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego 2022, więc na mieszkańców Gorzowa w środę 29 czerwca czekała akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". Każdy, kto pojawił się przy murach miejskich na tyłach przystanku „Jagiełły” mógł otrzymać sadzonkę roślin miododajnych takich jak lawenda, wrzos, przetacznik kłosowy, barbula klandońska czy wrzosiec. Idea akcji była taka, że każdy, kto otrzyma roślinkę, którą będzie mógł zasadzić ją w ogródku, na działce czy balkonie lub tarasie. Aby w ten sposób pomóc owadom zapylającym i zapewnić im miejsce dostępu do pokarmu.

Akcja miała rozpocząć się punktualnie o godz. 11, ale już kilkanaście minut wcześniej na chodniku utworzyła się długa kolejka mieszkańców. Tym samym rozdawanie sadzonek rozpoczęło się wcześniej, bo o godz. 10.45. Do rozdania było łącznie 600 sadzonek, które jak się okazało były dosłownie rozchwytywane.

- Na początku niektóre osoby brały nawet po dwie czy trzy sadzonki roślin. Później jakiś urzędnik zaczął tego pilnować i zwracać uwagę – relacjonuje nasz czytelnik Adam, który przyjechał do centrum po sadzonkę lawendy.

Rośliny zostały błyskawiczne rozdane. Jeżeli ktoś nie załapał się w środę na sadzonkę, to jeszcze w tym roku odbędą się dwie takie akcje na przystankach komunikacji miejskiej w centrum Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości