• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na kilku osiedlach w Gorzowie zostaną wymienione pojemniki na odpady

11 sierpnia 2022, 20:41
fot. archiwum
Mieszkańców osiedla Piaski, Manhattan, Górczyn, Dolinki czeka w najbliższych tygodniach wymiana pojemników na odpady. Wszystko przez to, że od 1 września za odbieranie śmieci w tej częściej Gorzowa będzie odpowiadała firma Inneko, a nie tak jak do tej pory Komunalnik. Również w podgorzowskich gminach zmienia się operator, ale tutaj nie będą wymieniane kubły.

Od września mieszkańców kilku osiedli w Gorzowie oraz podgorzowskich miejscowości czeka zmiana firm odbierających odpady. Wszystko za sprawą przetargu, który w czerwcu rozstrzygnął Związek Celowy Gmin MG-6. Tym samym w sektorze I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec) śmieci będzie odbierało konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM, a w sektorze II (północna część Gorzowa) oraz sektorze III (południowa część Gorzowa) firma Inneko. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będzie zmiana firm odbierających śmieci. Co to oznacza dla mieszkańców?".

W związku z tym, od połowy sierpnia rozpocznie się wymiana pojemników na odpady. Firma Inneko, która po firmie Komunalnik przejmie sektor II, czyli os. Piaski, Manhattan, Górczyn, Dolinki rozstawianie swoich pojemników na odpady rozpocznie od wtorku 16 sierpnia. Wówczas kosze na śmieci będą rozstawiane w zabudowie jednorodzinnej, gdzie zostaną dostarczone nowe pojemniki na odpady bio oraz zmieszane. W tym czasie do mieszkańców trafią również tzw. pakiety „startowe” – czyli harmonogram wywozu odpadów oraz worki.

W dalszej kolejności będą ustawiane nowe pojemniki w zabudowie wielorodzinnej. Łącznie firma Inneko będzie musiała rozstawić blisko 22 tys. pojemników na odpady. - Do końca sierpnia prosimy, aby mieszkańcy wytworzone w gospodarstwach domowych odpady, umieszczali w pojemnikach należących do dotychczasowego operatora -apeluje firma Inneko.

Jeżeli chodzi o gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec, tutaj nie dojdzie do zmiany pojemników, ponieważ firma Komunalnik sprzedała swoje pojemniki konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM, w tym przypadku zmieni się tylko naklejka na plastikowych kubłach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości