• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Sportowcy amatorzy w końcu będą mogli korzystać ze stadionu lekkoatletycznego

9 sierpnia 2022, 15:40
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Od środy 10 sierpnia sportowcy amatorzy będą mogli bez żadnych problemów korzystać z nowo wybudowanego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie. Stadion dla mieszkańców będzie dostępny w wyznaczonych godzinach.

Na początku sierpnia portal gorzowianin.com opisywał problem z którym zmagali się sportowcy amatorzy, którzy chcieli korzystać z nowo wybudowanego stadionu lekkoatletycznego. Chociaż obiekt jest gotowy od końca czerwca, to wciąż nie został oficjalnie otwarty. Dlatego na stadionie mogli trenować do tej pory zawodnicy z klubów sportowych, natomiast biegacze amatorzy nie byli wpuszczani na obiekt.

Osoby ze środowiska sportowego podkreślały, że stadion jest zamknięty dla biegaczy amatorów, ale pojawia się coraz osób, które są dopuszczane "warunkowo" do korzystania ze stadionu, ponieważ mają znajomości. Natomiast innym odmawia się wejścia. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Czytelnik: Stadion lekkoatletyczny tylko dla wybranych?”.

Jeszcze na początku sierpnia miasto oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie zapowiadał, że sportowcy amatorzy będą mogli korzystać ze stadiony lekkoatletycznego dopiero po jego oficjalnym otwarciu, które ma nastąpić 16 września i będą mogli to robić w wyznaczonych godzinach. W sprawę otwarcia stadionu dla mieszkańców był zaangażowany radny Piotr Wilczewski, który spotykał się z urzędnikami.

Jak się właśnie okazało, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję, że stadion dla mieszkańców zostanie udostępniony znacznie wcześniej, niż pierwotnie planowano. - Od środy 10 sierpnia Ośrodek Sportu i Rekreacji przejmuje piecze nad stadionem lekkoatletycznym przy ul. Krasińskiego. Decyzją prezydenta Jacka Wójcickiego od środy 10 sierpnia stadion zostanie udostępniony mieszkańcom Gorzowa. Tym samym sportowcy amatorzy będą mogli korzystać z bieżni jeszcze przed oficjalnym otwarciem stadionu, które zaplanowano na piątek 16 września – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Należy pamiętać, że stadion dla mieszkańców i sportowców amatorów będzie czynny w wyznaczonych godzinach, ponieważ bezwzględne pierwszeństwo mają kluby sportowe. Tym samym, każdy kto będzie chciał pobiegać na stadionie będzie mógł to zrobić od poniedziałku do soboty w godz. 7-9 rano oraz 19-21, a także w niedziele w godz. 8-14.

Od września te godziny mogą ulec zmianie, ponieważ ze stadionu lekkoatletycznego będą korzystać w większym zakresie kluby sportowe oraz uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich z Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości