• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Gdzie dokładnie zostanie wybudowany pumptrack w parku 750-lecia? [zdjęcia]

8 sierpnia 2022, 11:34
Mieszkańcy bloków przy ul. Czartoryskiego obawiają się, że pumptrack, który ma zostać wybudowany w parku 750-lecia powstanie tuż pod ich oknami. Gorzowianie sprzeciwiają się tej inwestycji, chociaż wygrała ona w budżecie obywatelskim 2022. Miasto uspokaja, że pumptrack nie zostanie wybudowany bezpośrednio przy blokach. Znamy jego proponowaną lokalizację.

Na początku sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa szukają w końcu firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej budowy pumptracka wraz z oświetleniem w parku 750-lecia. Jest to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego 2022 na którą czeka z niecierpliwością młodzież. Tor ma służyć do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze. Budowa pumptracka powinna ruszyć jeszcze w 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "W Gorzowie w końcu zostanie wybudowany pumptrack".

Jednak po tym, jak artykuł został opublikowany, do redakcji portalu gorzowianin.com zaczęli zgłaszać się mieszkańcy bloków przy ul. Czartoryskiego od strony Castoramy bezpośrednio graniczących z parkiem 750-lecia, którzy sprzeciwiają się budowie pumptracka pod swoimi oknami. Mieszkańcy obawiają się, że tor do jazdy na rolkach, hulajnogach czy rowerach zostanie wybudowany zbyt blisko bloków. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "W parku zostanie wybudowany pumptrack. Mieszkańcy nie chcą inwestycji pod swoimi oknami".

W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa w sprawie dokładnej lokalizacji inwestycji. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników. Jak się okazuje, proponowana lokalizacja to centralna część parku pomiędzy łąką kwietną, a parkową ścieżką.

- Jest to proponowana lokalizacja pumptracka, choć ostatecznie zdecyduje o niej autor projektu, wcześniej prowadząc proces jego przygotowania. Analizując budowę pumptracka w Parku 750-lecia wzięto pod uwagę jego obecne zagospodarowanie, w tym również łąkę kwietną oraz drzewa, tak aby jego budowa nie wymagała wycinki drzew czy też zniszczenia nasadzeń oraz łąki kwietnej. Przedstawiona lokalizacja jest proponowanym obszarem, na którym ma być zaprojektowany i wybudowany pumptrack. Jednak ostateczny wymiar pumptracka i jego lokalizacja na terenie parku 750-lecia będzie analizowana na etapie opracowywania dokumentacji projektowej – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto cały czas czeka na zgłoszenia firm do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej budowy pumptracka. Termin składania ofert mija w piątek 12 sierpnia. - Dopiero podczas prowadzenia prac projektowych będziemy mogli określić dokładną odległość inwestycji od budynku mieszkalnego. Jak wynika z przekazanego materiału, inwestycja z całą pewnością nie zostanie wybudowana bezpośrednio przy budynku – podkreśla Ciepiela.

Budowa pumptracka w parku 750-lecia to inwestycja, która wygrała w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Na to zadanie swój głos oddało 1737 mieszkańców Gorzowa.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości