Wiadomości

Co z remontem starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego?

7 sierpnia 2022, 15:00
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Jak się okazało, dwie firmy chcą się zająć inwestycją, jednak ich oferty przekraczają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł.

Obecnie trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł zajmuje się firma Budomex S.A. Wszystko wskazuje również na to, że wykonawca nie dotrzyma listopadowego terminu i będzie kolejny poślizg. Prezydent Jacek Wójcicki nie zakłada już optymistycznego scenariusza i przypuszcza, że inwestycja zostanie zakończona dopiero pod koniec 2023 roku. Jednak oficjalnego potwierdzenia tego terminu nie strony wykonawcy nie ma.

Na początku mówiono o tym, że wykonawca zajmujący się rozbudową DK22 najpierw wybuduje drugą jezdnię ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, a następnie wyremontuje również obecne jezdnie, które są w fatalnym stanie. Jednak jak się ostatecznie okazało, firma prowadząca prace zajmie się remontem jedynie starej nitki przy ul. Walczaka.

Dlatego też pod koniec lipca władze Gorzowa ogłosiły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Miasto czekało na zgłoszenia firm do czwartku 4 sierpnia. Jak czytamy w dokumentach przetargu, na inwestycję zostało zapisane w budżecie 1 mln 600 tys. zł.

Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty przewyższają założony przez miasto budżet. Najtańszą ofertą złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 861 tys. 530 zł – to o 261 tys. 530 zł więcej. Z kolei firma Maldrobud zaoferowała aż 2 mln 861 tys. 503 zł – to aż o 1 mln 261 503 zł więcej, niż zapisano w budżecie.

Teraz urzędnicy będą analizować obie oferty pod względem formalnym oraz zdecydują czy dołożą brakujące 261 tys. 530 zł i rozstrzygną przetarg. Decyzję w tej sprawie powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się sfrezowaniem obecnej, zniszczonej nawierzchni, a następnie wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studzienek kanalizacyjnych. Wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości