• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Słupki częściowo ograniczą parkowanie na chodniku [zdjęcia]

3 sierpnia 2022, 11:17
fot. archiwum
Mieszkańcy budynków przy ul. Matejki 22-29 na os. Staszica w Gorzowie skarżyli się na kierowców parkujących na chodnikach. Dlatego chcieli, aby miasto ustawiło na chodnikach słupki ograniczające parkowanie. Co na to władze Gorzowa? Słupki zostaną ustawione, ale tylko częściowo – koło przystanku autobusowego i wyjazdów z posesji.

W połowie lipca portal gorzowianin.com opisywał problem mieszkańców budynków przy ul. Matejki 22-29 w Gorzowie, którzy chcieli, aby wzdłuż chodników zostały ustawione słupki ograniczające parkowanie. Wszystko przez to, że kierowcy parkują auta na chodnikach pomimo zakazu i ograniczają w ten sposób widoczność i stwarzają niebezpieczeństwo. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Kierowcy parkują auta na chodniku pomimo zakazu. Mieszkańcy chcą ustawienia słupków".

Dlatego też mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc do radnej Anny Kozak z Platformy Obywatelskiej, która w ich imieniu napisała interpelację do prezydenta Jacka Wójcickiego z prośbą o ustawienie słupków przy ul. Matejki, które uniemożliwiałyby parkowanie aut.

- Na wysokości chodników przyległych do ul. Matejki 22-29 nieustannie parkują auta, co bardzo ogranicza widoczność i często uniemożliwia wyjazd z posesji. Pomimo ustawionego znaku zakazu parkowania przy ul. Matejki 28, cały czas parkują auta. Z kolei na wysokości budynków przy ul. Matejki 22-23 znajduje się przystanek autobusowy i parkujące samochody na chodniku przed przystankiem są dodatkowym zagrożeniem – napisała w interpelacji radna Anna Kozak.

Władze Gorzowa odpowiedziały właśnie na interpelację radnej. - Uprzejmie informuję, że długość odcinka ul. Matejki od budynku nr 22 do 29 wynosi około 130 metrów. Ustawienie słupków na tak długim odcinku będzie nie tylko nieracjonalne ekonomiczne, ale w niektórych przypadkach mogłoby naruszać system korzeniowy drzew – komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Jednak jak się okazuje, prośba mieszkańców zostanie spełniona częściowo. - Uwzględniając uwagi mieszkańców, informuję, że słupki zostaną zamontowane w rejonach zjazdów z posesji oraz przy przystanku autobusowym. Pozwoli to na swobodne korzystanie z chodnika oraz poprawi bezpieczeństwo – zapowiada wiceprezydent Szymankiewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

1/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

2/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

2/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

3/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

3/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

4/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

4/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

5/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

5/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

6/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

6/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości