• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Kierowcy parkują auta na chodniku pomimo zakazu. Mieszkańcy chcą ustawienia słupków [zdjęcia]

15 lipca 2022, 14:06
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcy budynków przy ul. Matejki 22-29 na os. Staszica w Gorzowie chcą, aby wzdłuż chodników zostały ustawione słupki ograniczające parkowanie. Wszystko przez to, że kierowcy parkują auta na chodnikach pomimo zakazu i ograniczają w ten sposób widoczność i stwarzają niebezpieczeństwo.

Na osiedlu Staszica, tak jak w innych częściach Gorzowa brakuje miejsc parkingowych. Czasami trzeba polować na wolne miejsce postojowe i nawet kilka razy objechać daną ulicę, aby gdzieś zaparkować. Dlatego też kierowcy radzą sobie jak mogą i parkują na dziko np. na pasie zieleni czy na chodnikach, pomimo znaków zakazu.

Do takich sytuacji dochodzi m.in. przy ul. Matejki. Mieszkańcy budynków przy ul. Matejki 22-29 skarżą się, że kierowcy parkują auta na chodnikach, pomimo zakazów i w ten sposób ograniczają widoczność. Dlatego też zwrócili się z prośbą o pomoc do radnej Anny Kozak z Platformy Obywatelskiej, która w ich imieniu napisała interpelację do prezydenta Jacka Wójcickiego z prośbą o ustawienie słupków przy ul. Matejki, które uniemożliwiałyby parkowanie aut.

- Na wysokości chodników przyległych do ul. Matejki 22-29 nieustannie parkują auta, co bardzo ogranicza widoczność i często uniemożliwia wyjazd z posesji. Pomimo ustawionego znaku zakazu parkowania przy ul. Matejki 28, cały czas parkują auta. Z kolei na wysokości budynków przy ul. Matejki 22-23 znajduje się przystanek autobusowy i parkujące samochody na chodniku przed przystankiem są dodatkowym zagrożeniem – pisze w interpelacji radna Anna Kozak.

Mieszkańcy podkreślają, że dochodziło wielokrotnie do przypadków, że wyjeżdżając z posesji lub spod lokali usługowych była ograniczona widoczność właśnie przez zaparkowane na chodniku samochody. To doprowadzało do sytuacji, które zagrażały bezpieczeństwu i życiu przechodniów. Pomimo wielokrotnych interwencji straży miejskiej, samochody są cały czas parkowane na chodniku. Kilka razy dochodziło tam również do kolizji.

Dlatego też mieszkańcy chcą, aby miasto ustawiło na chodnikach słupki ograniczające parkowanie. Co na to miasto i czy słupki zostaną zamontowane? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy mieszkańcy os. Staszica proszą o ustawienie słupków ograniczających parkowanie. W ubiegłym roku miasto ustawiło słupki przy ul. Marcinkowskiego o czym portal gorzowianin.com informowa w artykule "Kierowcy radzili sobie jak mogli i parkowali na pasie zieleni. Właśnie ustawiono tam słupki".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

1/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

2/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

2/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

3/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

3/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

4/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

4/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

5/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

5/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

6/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

6/6 Parkowanie na chodniku przy Matejki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości