• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gorzów: W parku 750-lecia zostanie wybudowany pumptrack

1 lutego 2023, 11:33, red
zdjęcie poglądowe
Władze Gorzowa szykują się do ogłoszenia przetargu na budowę pumptracka wraz z oświetleniem w parku 750-lecia. Jest to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego 2022 na którą czeka z niecierpliwością młodzież. Tor ma służyć do jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnodze i rowerze.

Młodzież w Gorzowie narzeka na brak miejsc, gdzie może spędzić czas w sposób aktywny. Dlatego też młodzi gorzowianie starają się, aby takie miejsca zostały stworzone w przestrzeni miejskiej - jednym z nich była budowa i rozbudowa skateparku w parku Kopernika. Póki co, obiekt wciąż czeka na rozbudowę, chociaż było kilka ogłoszonych postępowań przetargowych. Wszystko przez to, że do przetargu nie zgłasza się żadna firma lub jeżeli już są chętne firmy, to ich oferty przekraczają założony budżet.

Kolejnym miejscem, które pojawi się na mapie Gorzowa będzie pumptrack w parku 750-lecia. To inwestycja, która wygrała w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022 i w końcu zostanie zrealizowana. Przetarg na prace budowlane ma zostać ogłoszony jeszcze w I kwartale 2023 roku, czyli najpóźniej do końca marca. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, pumptrack powinien być gotowy jeszcze w 2023 roku.

Pumptrack w Gorzowie. Jak będzie wyglądał pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie?

Co to jest pumtrack? Jest to zapętlony tor, który jest zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Można na nim jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała wybudować również wiaty z 2 ławostołami oraz 4 ławki i śmietniki oraz 2 stojaki rowerowe. Wykonawca będzie musiał wykonać oświetlenie pumptracka, która będzie składało się z 6 lamp solarnych lub parkowych. Orientacyjna wartość zamówienia według urzędników to 504 tys. 150 zł.

Początkowo pumptrack miał zostać wybudowany w centralnej części parku 750-lecia - pomiędzy łąką kwietną, a parkową ścieżką. Ostatecznie po sprzeciwie mieszkańców, prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o zmianie lokalizacji. - Obiekt powstanie kilkadziesiąt metrów dalej, niż pierwotnie zakładano, co pozwoli na bardziej komfortowe korzystanie ze wspólnej przestrzeni parku 750-lecia, zarówno przez miłośników rowerowych aktywności jak i okolicznych mieszkańców – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym pumptrack zostanie wybudowany na terenie parku od strony ul. Czartoryskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Bogusławskiego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości