• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wiemy już, jakie drzewa zostaną posadzone w centrum Gorzowa

25 lipca 2022, 10:45
fot. Anna Kluwak
Lipy, klony, jarzębiny, głogi, olsze, kasztanowce, a nawet grusze drobnolistne to gatunki drzew, które jesienią zostaną posadzone w centrum miasta. Łącznie zostanie posadzonych aż 160 drzew. To efekt działań mieszkańca Gorzowa Krzysztofa Leśnickiego, którego wspierała m.in. radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Jesienią w centrum Gorzowa mają zostać posadzone duże drzewa metodą maszynową. Inwestycja chociaż przegrała w budżecie obywatelskim 2022, to zostanie zrealizowana. To efekt działania radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz i mieszkańca Gorzowa Krzysztofa Leśnickiego o czym portal gorzowianin.com informował pod koniec czerwca w artykule "W centrum Gorzowa zostaną posadzone duże drzewa".

Projekt autorstwa Krzysztofa Leśnickiego zakłada, aby w centrum miasta zostało posadzonych 160 dużych drzew. Drzewa miałyby zostać posadzone m.in. na Starym Runku, w rejonie ul. Grobla czy Targowej, a także ul. Jagiełły czy Dąbrowskiego.

Dzisiaj w tej sprawie głos zabiera Urząd Miasta Gorzowa. - Miasto przeanalizowało projekt pod kątem kolizji z sieciami instalacyjnymi i pod kątem widoczności dla kierowców i uzgodniło z przedstawicielami wnioskodawców, że projekt będzie mógł się rozpocząć się jesienią. Nasadzonych drzew będzie tyle ile zaplanowano – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zatem jakie drzewa zostaną posadzone w centrum Gorzowa? Będą to przede wszystkim lipy, klony, jarzębiny, głogi, olsze, kasztanowce, a nawet grusze drobnolistne. Jak szacuje magistrat, inwestycja przekroczy 300 tys. zł, natomiast środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie miasta.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości