Wiadomości

Most w Łupowie otwarty dla kierowców

8 lipca 2022, 13:57
fot. czytelnik Zbigniew
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe popołudnie został otwarty dla ruchu przebudowany most w Łupowie. Kierowcy jeżdżący drogą krajową nr 132, nie muszą już korzystać z objazdów i mogą swobodnie jechać przez Łupowo.

W czwartek 7 lipca portal gorzowianin.com informował o tym, że w piątkowe popołudnie 8 lipca ma zostać otwarty dla ruchu nowo przebudowany most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 w Łupowie.

- Robimy wszystko, aby w piątek 8 lipca po południu otworzyć dla ruchu przebudowywany most.. Generalnie inwestycja jest na tyle ukończona, że można puścić samochodowy. Pomimo puszczenia ruchu, wykonawca będzie w dalszym ciągu prowadził jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe – mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Szulc, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w zielonej Górze.

Zgodnie z zapowiedziami, w piątek 8 lipca po godz. 13 przebudowany most został otwarty dla ruchu o czym poinformował nas czytelnik Zbigniew. - W końcu zostało otwarte, ruch został puszczony – napisał czytelnik Zbigniew.

Natomiast od soboty 9 lipca zostanie przywrócone kursowanie autobusów w ramach komunikacji publicznej na terenie gminy Bogdaniec - autobusów linii 221, 222, 223 i 224 oraz linii Stanowice-Racław.

Inwestycją zajmowała się firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł, która zgodnie z umową podpisaną z inwestorem, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze miała czas na zakończenie wszystkich prac do 8 sierpnia 2022 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości