• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak dojechać z Gorzowa nad morze bez samochodu?

17 czerwca 2022, 11:56, mk
Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno bez samochodu wydostać się z Gorzowa komunikacją publiczną. Na szczęście, na okres letni wiele firm przewozowych uruchamia dodatkowe połączenia. Także z naszego miasta. Przygotowaliśmy dla Was ściągawkę na temat tego, jak szybko dotrzeć nad morze.

Drogie paliwa, jeszcze droższe naprawy. Czasami lepiej odstawić samochód na parking i wybrać się w podróż nad Morze Bałtyckie komunikacją publiczną. Tym bardziej że w okresie wakacyjnym jest w czym wybierać. Przewoźnicy dwoją się i troją, aby to właśnie z ich usług skorzystać, gdy chcemy pojechać na letni wypoczynek.

Najprościej nad morze wyjechać autobusem. S3 praktycznie dociera nad sam Bałtyk, więc i transport autobusem nie jest tak uciążliwy, jak wcześniej. Z Gorzowa codziennie odjeżdża kilka bezpośrednich autobusów w kierunku wybrzeża

Autobusem nad morze z Gorzowa Wielkopolskiego

1. Lider - firma ze Świdnicy uruchamia na okres letni dwa połączenia na trasie Gorzów Wielkopolski - Unieście. 

Autobus przejeżdża praktycznie przez wszystkie miejscowości zachodniego wybrzeża, czyli: Międzyzdroje, Wisełkę, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelicę, Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo, Kołobrzeg, Sianożęty, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Chłopy i Mielno. Nocny autobus z Gorzowa jedzie też dalej - do samej Ustki. 

- Odjazdy z Gorzowa odbywają się z przystanku Szczecińska/Złotego Smoka Orlen. 

- Odjazd wieczorny/nocny: 3:40 (przyjazd Międzyzdroje 6:00)

- Odjazd poranny: 10:30 (przyjazd Międzyzdroje 12:50)

- Koszt biletu normalnego: 105 złotych za osobę

- Kursy powrotne z Unieścia: 10:00 i 17:00.

- Konieczne jest wcześniejsze kupienie biletu i rezerwacja miejsc.

- Więcej informacji: https://lider.eu/miejscowosci/gorzow-wlkp/

2. Flixbus - 1 autobus do Kołobrzegu

Zielony autobus zabierze mieszkańców Gorzowa najdalej do Kołobrzegu. Kursy tej linii uruchamiane są pod koniec czerwca. 

Po drodze do Kołobrzegu jest 13 przystanków: Szczecin, Kamień Pomorski, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Trzebiatów i Kołobrzeg.

- Odjazd z Gorzowa z dworca autobusowego o godzinie 3:55.

- Czas podróży do Kołobrzegu: 5:05 godz.

- Koszt biletu normalnego: od 43 zł

3. autobusnadmorze.pl

Autobus kursuje codziennie. Zaczyna swoją podróż na Dolnym Śląsku, a kończy również w Unieściu. 

- Odjazd z Gorzowa z dworca autobusowego o 4:05

- Autobus zatrzymuje się w: Międzyzdrojach, w Wisełce, Międzywodziu, Dziwnowie, Dziwnówku, Łukęcinie, Pobierowie, Pustkowie, Trzęsaczu, Rewalu, Pogorzelicy, Mrzeżynie, Rogowie, Dźwirzynie, Grzybowie, Kołobrzegu, Sianożętach, Ustroniu Morskim, Sarbinowie i Mielnie.

- Koszt biletu to około 100 złotych

- Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Pociągiem nad morze z Gorzowa

Tutaj możliwości mamy mnóstwo, ale skupimy się głównie na połączeniach najszybszych lub bezpośrednich. Chociaż patrząc na ostatnie problemy z taborem obu przewoźników, podróż pociągiem - szczególnie z przesiadką - może być nieco ryzykowna.

1. Nad morze pociągiem Polregio

Wzorem kilku ubiegłych lat, gorzowianie mają możliwość podróży nad Bałtyk (prawie) bezpośrednim pociągiem. Chodzi o sezonowy skład Karsibór z Zielonej Góry do Świnoujścia przez Międzyzdroje. Bezpośrednio jadą nim mieszkańcy południowej stolicy województwa lubuskiego, natomiast gorzowianie mogą wybrać opcję z przesiadką w Kostrzynie nad Odrą

- Pociąg nad morze kursuje tylko w weekendy letnie

- Odjazd z Gorzowa o 5:41

- Przyjazd do Kostrzyna o 6:20

- Odjazd z Kostrzyna o 6:40

- Przyjazd do Międzyzdrojów o 9:20

- Koszt biletu jednorazowego to około 38 złotych

- Podróżując tym pociągiem, możemy kupić mini bilet turystyczny, za który zapłacimy 39 złotych i na tym bilecie będziemy mogli także wrócić

- Jeżeli ktoś woli bardziej komfortową podróż, może wybrać przesiadkę w Krzyżu na nowocześniejsze składy z województwa zachodniopomorskiego, które zawiozą nas bezpośrednio do Świnoujścia.

2. Do Trójmiasta Intercity z Gorzowa

Jest jeden pociąg, który bezpośrednio może dowieźć nas nad morze i to w dość atrakcyjnej cenie (o ile kupimy go odpowiednio wcześniej). Jest to TLK Bory Tucholskie z Kostrzyna do Gdyni. 

- Pociąg odjeżdża z Gorzowa o 15:59

- W Sopocie jest o 21:31

- Bilet kosztuje nawet 19 złotych (tutaj więcej o promocji w PKP Intercity: https://gorzowianin.com/wiadomosc/19266-nad-morze-z-gorzowa-za-19-zlotych.html

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości