• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

PKP unieważnia przetarg na remont dworca. Gorzowianie skazani na toi-toie?

15 czerwca 2022, 13:51, mk
PKP SA unieważniły przetarg na przebudowę dworca Gorzów Wielkopolski - informuje portal transport-publiczny.pl. Jak się okazuje, to efekt rezygnacji przez miasto z powiązanej inwestycji związanej z budową centrum przesiadkowego. Czy to oznacza, że przez kolejne lata skazani będziemy na toi-toie? Wszystko wskazuje na to, że tak

 – Inwestycje PKP SA oraz miasta miały być ze sobą funkcjonalnie i architektonicznie powiązane i powstawały w oparciu o jedną koncepcję. Rezygnacja przez miasto ze wspólnie ustalonych założeń zawartych w koncepcji, sprawia, że część z nich traci jakiekolwiek uzasadnienie – mówi w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP SA.

Na temat przetargów na przebudowę dworca w Gorzowie Wielkopolskim, czy też budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie można byłoby napisać już osobny, dość obszerny artykuł. PKP SA od lutego prowadziło kolejny przetarg i teraz mieliśmy poznać oferty. Poprzedni przetarg, który zakończył się w styczniu 2022 roku, również został unieważniony, ponieważ nie znalazł się chętny, który podjąłby się tego zadania. Teraz postępowanie również zostało unieważnione, bo jak wyjaśnia PKP, wiąże się to z marcową decyzją miasta o ograniczeniu zakresu inwestycji związanej z budową węzła przesiadkowego. 

– Inwestycje PKP SA oraz miasta miały być ze sobą funkcjonalnie i architektonicznie powiązane i powstawały w oparciu o jedną koncepcję, na podstawie której przygotowano program funkcjonalno-użytkowy dla inwestycji dworcowej, który był podstawą dla realizacji inwestycji w formule projektuj i buduj. Rezygnacja przez miasto ze wspólnie ustalonych założeń zawartych w koncepcji, sprawia, że część z nich w zakresie fasady budynku, wykonania zadaszenia placu przed dworcem czy wyburzenia łącznika dochodzącego do budynku dworca traci jakiekolwiek uzasadnienie, stąd taka, a nie inna nasza decyzja o unieważnieniu postępowania – dodaje Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP SA. 

Podczas przebudowy dworca w Gorzowie, miały zostać gruntownie wyremontowane toalety, które od wielu lat są nieczynne. -  W ramach przebudowy dworca w Gorzowie Wielkopolskim, która jest ujęta w Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, planujemy, że w części związanej z obsługą podróżnych, powstanie także kompleks toalet, który będzie w pełni przystosowany również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówiła w grudniu 2022 Agnieszka Jurewicz z biura prasowego PKP S.A. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości