• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Ruszyła wycinka drzew na os. Dolinki

3 czerwca 2022, 09:49
fot. gorzowianin.com
W piątkowy poranek rozpoczęła się wycinka drzew przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Jak przekonuje miasto, w najbliższych dniach zostanie wyciętych łącznie 9 drzew w rejonie os. Dolinki, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych i kierowców.

W ostatnich dniach toczy się dyskusja na temat planowanej wycinki drzew wzdłuż rzeki Kłodawki o której portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule „Kilkadziesiąt drzew nad Kłodawką pójdzie do wycinki”. Część mieszkańców Gorzowa nie zgadza się na wycinkę i dlatego napisali petycję w tej sprawie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Protest przeciwko wycince drzew nad Kłodawką. Władze Gorzowa zabierają głos".

Zaangażowanie mieszkańców przyniosło taki skutek, że miasto zaczęło informować o wycinkach drzew i ich przyczynach. Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że w najbliższych dniach w rejonie os. Dolinki zostanie wyciętych 9 uschniętych i chorych drzew. Jak tłumaczy miasto, drzewa zagrażają one bezpieczeństwu mieszkańców – pieszych i kierowców.

Wycinka pierwszych drzew rozpoczęła się w piątkowy poranek 3 czerwca przy ul. Pomorskiej. - Drzewa do wycięcia wytypowano na podstawie inwentaryzacji i zgłoszeń mieszkańców. Oględziny potwierdziły ich zły stan zdrowotny. Drzewa te posiadają znaczne wypróchnienia pnia, są uszkodzone przez owady, część z nich ma zdeformowaną koronę. To wpływa na zaburzenie statyki drzewa i ryzyko złamania, nieprzewidzianego upadku na ludzi lub samochody – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Do wycinku pójdą drzewa przy ul. Pomorskiej, Walczaka oraz Nowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości