Wiadomości

Gorzów: Ruszyła wycinka drzew na os. Dolinki

3 czerwca 2022, 09:49
fot. gorzowianin.com
W piątkowy poranek rozpoczęła się wycinka drzew przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Jak przekonuje miasto, w najbliższych dniach zostanie wyciętych łącznie 9 drzew w rejonie os. Dolinki, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych i kierowców.

W ostatnich dniach toczy się dyskusja na temat planowanej wycinki drzew wzdłuż rzeki Kłodawki o której portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule „Kilkadziesiąt drzew nad Kłodawką pójdzie do wycinki”. Część mieszkańców Gorzowa nie zgadza się na wycinkę i dlatego napisali petycję w tej sprawie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Protest przeciwko wycince drzew nad Kłodawką. Władze Gorzowa zabierają głos".

Zaangażowanie mieszkańców przyniosło taki skutek, że miasto zaczęło informować o wycinkach drzew i ich przyczynach. Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że w najbliższych dniach w rejonie os. Dolinki zostanie wyciętych 9 uschniętych i chorych drzew. Jak tłumaczy miasto, drzewa zagrażają one bezpieczeństwu mieszkańców – pieszych i kierowców.

Wycinka pierwszych drzew rozpoczęła się w piątkowy poranek 3 czerwca przy ul. Pomorskiej. - Drzewa do wycięcia wytypowano na podstawie inwentaryzacji i zgłoszeń mieszkańców. Oględziny potwierdziły ich zły stan zdrowotny. Drzewa te posiadają znaczne wypróchnienia pnia, są uszkodzone przez owady, część z nich ma zdeformowaną koronę. To wpływa na zaburzenie statyki drzewa i ryzyko złamania, nieprzewidzianego upadku na ludzi lub samochody – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Do wycinku pójdą drzewa przy ul. Pomorskiej, Walczaka oraz Nowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości