• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Owce na wypasie. Żywe kosiarki wróciły na Gorzowskie Murawy

2 czerwca 2022, 11:55
fot. archiwum
Stado kilkudziesięciu owiec wypasa się już na Gorzowskich Murawach. Zwierzęta wróciły na teren rezerwatu, gdzie będą żywymi kosiarkami. Owce będą pełniły funkcje żywych kosiarek do końca lata.

W 2020 roku Urząd Miasta Gorzowa podpisał umowę z Klubem Przyrodnika na dzierżawę Gorzowskich Muraw. Wszystko po to, aby organizacja zajmująca się hodowlą owiec mogła je wypasać na terenie rezerwatu. Miasto chciało, aby zwierzęta były żywymi kosiarkami z uwagi na trudne ukształtowanie terenu. Umowa została podpisana na sześć lat, dzięki czemu owce będą pojawiać się na Gorzowskich Murawach aż do 2026 roku.

Owce wrzosówki właśnie wróciły na teren rezerwatu. Co istotne, wypas będzie cały czas odbywał się w sposób kontrolowany. Kiedy trawa w jednym miejscu zostanie zjedzona przez zwierzęta, zostaną one przeniesione wraz z zagrodą w kolejne miejsce. Owce pozostaną na Gorzowskich Murawach do końca lata.

Poprzednie lata już pokazały, że owce wzbudzają spore zainteresowanie wśród mieszkańców Gorzowa i stały się dodatkową atrakcją rezerwatu. Również w tym roku można się spodziewać, że wiele rodzin z dziećmi wybierze się na Gorzowskie Murawy, aby zobaczyć owce na żywo.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości