• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Prezydent Ukrainy podziękował mieszkańcom Gorzowa za pomoc

23 maja 2022, 19:49
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Podczas niedzielnego przemówienia w Radzie Najwyższej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wymienił 18 polskich miast, którym chciał podziękować za pomoc obywatelom Ukrainy. Wśród nich znalazł się również Gorzów, który od samego początku pomaga uchodźcom z Ukrainy.

Mieszkańcy Gorzowa oraz władze miasta od samego początku pomagają uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i trafili do Gorzowa. Część obywateli Ukrainy znalazła schronienie w miejscu noclegowym przygotowanym w hali przy Słowiańskiej, a inni trafili pod dachy zwykłych mieszkańców Gorzowa. Podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie zakresu pomocy i zdecydowali, że miasto będzie pomagać uchodźcom do końca czerwca 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Gorzów będzie pomagał uchodźcom do końca czerwca".

Jak się okazało, miasto Gorzów zostało dostrzeżone przez przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent Ukrainy podczas niedzielnego przemówienia w Radzie Najwyższej wymienił nazwy 18 polskich miast, które pomogły swoim miastom partnerskim na Ukrainie – wśród nich znalazł się również Gorzów.

- Chcę z tej trybuny wymienić wszystkich, aby usłyszało to każde województwo, powiat i gmina, których poparcie czuje dziś każdy region, miasto, wieś, hromada (gmina) ukraińska. Dziękuje Warszawie i Krakowowi. Dziękuję Łodzi, Poznaniowi i Wrocławiowi. Dziękuję Gdańskowi, Bydgoszczy, Toruniowi. Dziękuję Lublinowi, Katowicom, Opolu, Szczecinowi. Dziękuję Gorzowowi Wielkopolskiemu i Zielonej Górze, Rzeszowowi, Białemustokowi, Olsztynowi i Kielcom. Dziękuję Wam – wyliczał Wołodymyr Zełenski podczas swojego przemówienia.

Co na te wyróżnienie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki? - Jestem wzruszony i dumny! To podziękowanie dla naszych mieszkańców za wysiłek i ogromne serce, jakie okazją na co dzień naszym przyjaciołom z Ukrainy. Tym, którzy znaleźli schronienie w Gorzowie i tym którzy próbują przetrwać w swoim kraju w tym strasznym czasie. Praca naszych mieszkańców jest nie do przecenienia. Jesteśmy w grupie miast, które natychmiast po rozpoczęciu konfliktu za wschodnią granicą przystąpiły do działania. W sposób przemyślany i systematyczny, w porozumieniu z wieloma ośrodkami przygranicznymi, które jako pierwsze przyjmowały uchodźców. Czerpiemy z ich doświadczenia i pozostajemy w stałym kontakcie. A dziś, jeszcze raz, z serca wszystkim dziękuję – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości