• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów nadal będzie pomagał uchodźcom z Ukrainy

1 grudnia 2022, 11:20
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie przedłużenia pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają w Gorzowie. Miasto ma pomagać uchodźcom do końca czerwca 2023 roku.

Wojna na terenie Ukrainy nadal trwa, dlatego też władze Gorzowa zdecydowały się przygotować uchwałę w sprawie przedłużenia pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gorzowa. Według uchwały pomoc miałaby zostać przedłużona do 30 czerwca 2023 roku. Wcześniej miasto miało pomagać tylko do końca czerwca, a później do końca grudnia 2022 roku.

Uchwała w sprawie „określenia zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa” została poddana pod głosowanie podczas sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 30 listopada. Podczas sesji obecnych było 24 radnych i wszyscy głosowali „za”. Tym samym uchwała została podjęta i miasto Gorzów będzie pomagało obywatelom Ukrainy do czerwca 2023 roku.

Wymienione w uchwale zadania miasto wykonuje od początku wojny w Ukrainie. Jak czytamy w uchwale, miasto ma zapewniać uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie zbiorowe, a także zapewnione środki czystości i higieny osobiste, leki, odzież oraz inne niezbędne materiały potrzebne do bieżącego funkcjonowania. Ponadto pomoc obywatelom Ukrainy obejmuje transport do miejsca zakwaterowania i miejsc, gdzie jest udzielana pomoc medyczna. Uchodźcy mają również mieć finansowane przejazdy środkami transportu publicznego oraz dofinansowanie zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi. Miasto ma również zapewnić wspieranie procesu adaptacji, integracji w społeczności lokalnej oraz aktywizacji zawodowej czy zapewnienie funkcjonowania punktu obsługi uchodźców. Uchodźcy mają mieć również dostęp do poradnictwa psychologicznego, prawnego oraz socjalnego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości