Wiadomości

Gorzów nadal będzie pomagał uchodźcom z Ukrainy

1 grudnia 2022, 11:20
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie przedłużenia pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają w Gorzowie. Miasto ma pomagać uchodźcom do końca czerwca 2023 roku.

Wojna na terenie Ukrainy nadal trwa, dlatego też władze Gorzowa zdecydowały się przygotować uchwałę w sprawie przedłużenia pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gorzowa. Według uchwały pomoc miałaby zostać przedłużona do 30 czerwca 2023 roku. Wcześniej miasto miało pomagać tylko do końca czerwca, a później do końca grudnia 2022 roku.

Uchwała w sprawie „określenia zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa” została poddana pod głosowanie podczas sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 30 listopada. Podczas sesji obecnych było 24 radnych i wszyscy głosowali „za”. Tym samym uchwała została podjęta i miasto Gorzów będzie pomagało obywatelom Ukrainy do czerwca 2023 roku.

Wymienione w uchwale zadania miasto wykonuje od początku wojny w Ukrainie. Jak czytamy w uchwale, miasto ma zapewniać uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie zbiorowe, a także zapewnione środki czystości i higieny osobiste, leki, odzież oraz inne niezbędne materiały potrzebne do bieżącego funkcjonowania. Ponadto pomoc obywatelom Ukrainy obejmuje transport do miejsca zakwaterowania i miejsc, gdzie jest udzielana pomoc medyczna. Uchodźcy mają również mieć finansowane przejazdy środkami transportu publicznego oraz dofinansowanie zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi. Miasto ma również zapewnić wspieranie procesu adaptacji, integracji w społeczności lokalnej oraz aktywizacji zawodowej czy zapewnienie funkcjonowania punktu obsługi uchodźców. Uchodźcy mają mieć również dostęp do poradnictwa psychologicznego, prawnego oraz socjalnego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości