• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Rowerzyści będą kręcić kilometry dla Gorzowa

23 maja 2022, 12:40
fot. archiwum
W sobotę 4 czerwca o godz. 18 z parku Górczyńskiego w Gorzowie wyruszy masa rowerowa, która będzie poświęcona rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę.

W środę 1 czerwca rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Z tej okazji stowarzyszenie Rowerowy Gorzów organizuje w sobotę 4 czerwca masę rowerową. Będzie to już drugi wspólny przejazd przez miasto w tym roku. Pierwszy przejazd odbył się w niedzielę 3 kwietnia i wzięło w nim udział ponad 500 rowerzystów. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Setki rowerzystów powitały wiosnę. Masa rowerów przejechała przez Gorzów".

Teraz pogoda jest dużo bardziej sprzyjająca i można śmiało stwierdzić, że uczestników czerwcowej masy rowerowej będzie zdecydowanie więcej, niż w kwietniu. Do tego dochodzi jeszcze rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. - Mamy nadzieję, że pobijemy rekord z września 2019 roku, który wynosi 747 osób biorących udział w masie rowerowej. Liczymy że uda się przejechać ulicami w liczbie 1000 rowerzystek i rowerzystów – mówi Paweł Najdora ze stowarzyszenia Rowerowy Gorzów.

Rowerzyści wystartują w sobotę 4 czerwca o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania trasę o długości 13,5 kilometra. Przejazd zakończy się na Starym Rynku. Udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca rower.

Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: start park Górczyński, ul. Okulickiego, ul. Kombatantów, ul. Szarych Szeregów, ul. Dekerta, ul. Czartoryskiego, rondo Górczyńskie, ul. Górczyńska, rondo Barlineckie, ul. Wyszyńskiego, rondo Wyszyńskiego. Następnie rowerzyści przejadą ul. Roosevelta, ul. Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, Dąbrowskiego, Jagiełły, Wybickiego, przez rondo Kosynierów Gdyńskich, ul. Estkowskiego, ul. Orląt Lwowskich, ul. Sikorskiego, skręcą w ul. Chrobrego i pojadą mostem Staromiejskim. Dalej trasa będzie prowadziła przez ul. Fabryczną, ul. Waryńskiego, ul. Śląską, Towarową, Fabryczną, mos Staromiejski, ul. Chrobrego, deptak na Sikorskiego i przejazd zakończą na Starym Rynku.

Aby wziąć udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski należy pobrać ze sklepu Google Play darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje pokonane kilometry na rowerze. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości