Wiadomości

Trwa naprawa torowiska na Podmiejskiej

21 maja 2022, 10:30
fot. Anna Kluwak
W sobotę od wczesnych godzin porannych trwa naprawa torowiska przy ul. Podmiejskiej. W związku z tym tramwaje linii nr 1 kursują na skróconej trasie na odcinku Wieprzyce-Zakład Energetyczny. MZK uruchomiło zastępczą komunikację autobusową T1.

W sobotę 21 maja o godz. 4.30 został wstrzymany ruch tramwajów na odcinku Zakład Energetyczny – Dowgielewiczowej. Wszystko przez to, że przy ul. Podmiejskiej doszło do pęknięcia szyny tramwajowej i konieczna jest pilna naprawa.

W związku z tym, od samego rana w sobotę rozpoczęła się naprawa torowiska. Dlatego też od godz. 4.30 do godz. 14 tramwaje linii nr 1 kursują na skróconej trasie. Tramwaje jeżdżą na odcinku Wieprzyce – Zakład Energetyczny – Wieprzyce. Tym samym przystanek Zakład Energetyczny jest równocześnie przystankiem początkowym i końcowym, a wysiadanie na tym przystanku jest możliwe wyłącznie na lewą stronę wagonu.

W związku z tym, MZK uruchomiło zastępczą komunikację autobusową T1 na odcinku Zakład Energetyczny – Dowgielewiczowej. Zastępcza linia autobusowa T1 kursuje następującymi ulicami (obowiązujące przystanki):

W kierunku przystanku Dowgielewiczowej: Sikorskiego - przystanek Zakład Energetyczny, Chrobrego - przystanek Arsenał, Jagiełły - przystanek Jagiełły, Warszawska - przystanek Muzeum, Podmiejska - przystanek rondo Santockie, Pomorska - przystanek Okólna, Pomorska, Walczaka - przystanek Stilon, Walczaka-Szpital, Dowgielewiczowej.

W kierunku przystanku Zakład Energetyczny: Walczaka - przystanek Dowgielewiczowej, Walczaka-Szpital, Stilon, Pomorska - przystanek Pomorska, Okólna, Podmiejska, Warszawska - przystanek rondo Santockie, Muzeum, Pl. Staromiejski, Jagiełły - przystanek Jagiełły, Sikorskiego - - przystanek Katedra, Zakład Energetyczny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości