• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Autobus bez szyby wiózł pasażerów do Zbąszynka

9 maja 2022, 08:41
fot. czytelnik Dawid
Psujące się szynobusy, awaryjne lokomotywy - do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednak do takich sytuacji dochodzić nie powinno. Jak informuje jeden z naszych czytelników, kierowca autobusu, który został podstawiony zamiast pociągu, pojechał w trasę bez tylnej szyby!

Aż się wierzyć nie chce, jak ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca autobusu, który został podstawiony w niedzielny poranek pod dworzec kolejowy w Gorzowie Wielkopolskim. Cofając po torowisku autobus zahaczył o zadaszenie dworca. Tylna szyba uległa stłuczeniu, ale kierowca nic sobie z tego nie robił. Jak relacjonuje nasz czytelnik, autobus do Zbąszynka, czyli 75 kilometrów jechał bez tylnej szyby - Komfort, bezpieczeństwo? A co tam ważne, że jedziemy - pisze w wiadomości do naszej redakcji nasz czytelnik Dawid. 

To zdarzenie miało miejsce w niedzielny, bardzo wczesny poranek. Autobus, który został podstawiony pod dworzec kolejowy, wiózł pasażerów pociągu IC Lubuszanin z Gorzowa Wielkopolskiego do Lublina, który odjeżdża ze stacji początkowej o godzinie 4:33. Informację o tym zdarzeniu nasz czytelnik Dawid przysłał o 4:43. Był więc naocznym świadkiem tych wydarzeń. 

Nie wiadomo, co było przyczyną tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Nie wiadomo też dlaczego, mimo ewidentnej awarii, która eliminuje taki pojazd z ruchu drogowego, kierowca postanowił kontynuować jazdę bez tylnej szyby. O wyjaśnienie tej sytuacji zwróciliśmy się do przewoźnika - PKP Intercity. Czekamy na odpowiedź. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości